Odbojkaši Vojvodine u osmini finala

Odbojkaši Vojvodine NS seme plasirali su se u osminu finala CEV kupa, pošto su u revanš meču šesnaestine finala na svom terenu savladali ekipu Barkoma 3:1.

Posle maksimalnog trijumfa u Ukrajini bilo je potrebno Novosađanima da u drugoj utakmici uzmu dva seta, ali su se, što zbog oscilacija u svojoj igri što, zbog borbenog rivala, dobro pomučili dok nisu stigli do cilja.

Crveno – beli su dobro počeli, manje grešili od rivala, a u presudnim momentima blok je donosio zavidnu prednost. Iako su Ukrajinci zapretili u finišu prvog seta, Vojvodina je ostala pribrana i stavila tačku na ovaj deo igre. Poveli su domaći i u nastavku, ali se protivnik nije predavao, igrao je bolje i maksimalno koristio česte oscilacije u redovima Vojvodine.

Nedostajalo je energije i koncentracije, pa su Novosađani od gotovog napravili veresiju, dozvolili rivalu da preokrene i izjednači rezultat u setovima na 1:1. Malo je falilo da sličan scenario imao i treći period, ali je ulazak Kujundžića podigao crveno-bele. Kada je trebalo prolazio je, zatim odservirao u završnici za set loptu (24:22), ali je Vojvodina morala još mnogo da se bori i tek kod 32:30 konačno rešila sve nedoumice i proslavila prolazak u osminu finala.

To je definitivno opustilo Novosađane i otklonilo teret, pa su u čevrtom setu odigrali lepršavije i sigurnije, a šansu su na kraju dobili i Perić i Bajandić. Mladi Pavle Perić je i završio utakmicu za konačnih 3:1.

U osmini finalaodbojkaši Vojvodine suočavaju se sa poljskom ekipom Rešovija.