VELIKI USPEH SRPSKIH HOKEJAŠA: Svetsko zlato i direktan plasman u prvu diviziju

Reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu Druge divizije A grupa. Na taj način naši hokejaši plasirali su se u Prvu diviziju i tako ponovili najveći uspeh našeg reprezentativnog hokeja koji je ostvaren 2009. u Novom Sadu.
U odlučujućem meču Srbija je pobedila Španiju posle prave drame, nakon boljeg izvođenja penala sa 3:2 (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0). Treba istaći da su naši hokejaši imali i malo sreće, jer je u osvajanju prvog mesta doprineo i trijumf Hrvatske protiv Australije u poslednjem kolu 2:1.
Srbija je povela u petom minutu, strelac je bio Aleksa Luković posle dodavanja Stefana Ilića i Marka Brkušanina. Mreže su do kraja prve trećine mirovale, a onda su Španci u 27. minutu stigli do izjednačenja. Gol je postigao Gaston Gonzalez posle asistencija Betrana i Fuentesa. Žestoka borba vodila se u nastavku. Sve je prštalo na ledu Pionira od snažnih duela, a iako su naši hokejaši imali inicijativu Španci su uspeli da naprave preokret. Uglješa Novaković je isključen na dva minuta, prednost igrača više Španci su krunisali drugim golom, a strelac je bio Oriol Rubio u 47. minutu.
To nije pokolebalo srpske oklopnike koji su nastavili da se bore. Nizali su se šutevi i šanse naše reprezentacije u finišu, a nagarda za veliki trud stigla je samo 28 sekundi pre kraja. Stefan Bošković je sa poprilične udaljenosti uputio veoma snažan šut, španski golman bio je nemoćan, a pak je završio u mreži za veliku radost naših hokejaša i navijača na tribinama.
Meč je ušao u produžetak, Srbija je imala par izglednih šansi, ali nije bilo promene rezultata. U poslednjoj seriji penala Marko Brkušanin je bio precizan, a naš golman Arsenije Ranković odbranio je penal i veliko i zasluženo slavlje na tribinama je moglo da počne.
Autor: nsuzivo.rs