Objavljene su nominacije za Oskara!

       

Objavljene su nominacije za pretižnu nagradu Oskar u čak 24 kategorije.

Ovogodišnji Oskar je 90. po redu dodela, a odigraće se 4. marta. Domaćin, po drugi put, biće voditelj i komičar Džimi Kimel.

Ostvarenje Giljerma del Tora “Oblik vode” vodi po broju nominacija – ima ih čak 13, a prati ga Dunkrik.

U nastavku pogledajte nominacije za ovogodišnje Oskare.

Najbolji film:
Zovi me svojim imenom
Darkest Hour
Dunkirk
Beži
Lady Bird
Fantomska nit
Doušnik
Oblik vode
Tri bilborda ispred Ebinga u Mizuriju

Najbolja režija:
Kristofer Nolan, Dunkirk
Džordan Pil, Beži
Greta Gervig, Lady Bird
Pol Tomas Anderson, Fantomska nit
Giljermo Del Toro, Oblik vode

Najbolja glumica:
Sali Hokins, Oblik vode
Fransis Mekdormand, Tri bilborda ispred Ebinga u Mizuriju
Margo Robi, Ja, Tonja
Saoris Ronan, Lady Bird
Meril Strip, Doušnik

Najbolji glumac:
Timoti Šalame, Zovi me svojim imenom
Danijel Dej-Luiss, Fantomska nit
Danijel Kaluja, Beži
Geri Oldman, Darkest Hour
Denzel Vošington, Roman J. Israel, Esq

Najbolji originalni scenario:
The Big Sick
Beži
Lady Bird
Oblik vode
Tri bilborda ispred Ebinga u Mizuriju

Najbolji adaptirani scenario:
Zovi me svojim imenom
Katastrofa umetnik
Logan
Velika igra
Mudbound

Najbolja glumica u sporednoj ulozi:
Meri Džej Blajdž, Mudbound
Alison Dženi, Ja, Tonja
Lesli Menvil, Fantomska nit
Lori Metkalf, Lady Bird
Oktavija Spenser, Oblik vode

Najbolji glumac u sporednoj ulozi:
Vilijem Defo, Projekat Florida
Vudi Harelson, Tri bilborda ispred Ebinga u Mizuriju
Ričard Dženkins, Oblik vode
Kristofer Plamer, Sav novac sveta
Sem Rokvel, Tri bilborda ispred Ebinga u Mizuriju

Najbolja montaža:
Vozač
Dunkirk
Ja, Tonja
Oblik vode
Tri bilborda ispred Ebinga u Mizuriju

Najbolji strani film:
A Fantastic Woman
The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

Najbolji animirani film:
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Najbolji dokumentarac:
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

Najbolji dizajn produkcije:
Lepotica i zver
Blejd Raner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Oblik vode

Najbolja fotografija:
Blejd Raner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
Oblik vode

Najbolji kostim:
Lepotica i zver
Darkest Hour
Fantomska nit
Oblik vode
Viktorija i Abdul

Najbolja montaža zvuka:
Vozač
Blejd Raner 2049
Dunkirk
Oblik vode
Ratovi zvezda: poslednji džedaji

Najbolji miks zvuka:
Vozač
Blejd Raner 2049
Dunkirk
Oblik vode
Ratovi zvezda: poslednji džedaji

Najbolji kratki animirani film:
Dear Basketball
Garden Party
Moo
Negative Space
Revolting Rhymes

Najbolji kratki film:
Dekalb Elementary
Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wate/All of Us

Najbolja orginalna muzika:
Dunkirk
Fantomska nit
Oblik vode
Ratovi zvezda: poslednji džedaji
Tri bilborda ispred Ebinga u Mizuriju

Najbolji vizuelni efekti:
Blejd Raner 2049
Čuvari galaksije, Vol. 2
Kong: Skull Island
Ratovi zvezda: poslednji džedaji
Planeta majmuna- rat

Najbolja šminka i frizura:
Darkest Hour
Viktorija i Abdul
Wonder

Najbolji kratki dokumentarac:
Edith and Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

Najbolja pesma:
“Mighty River,” Mudbound
“Mystery of Love,” Zovi me svojim imenom
“Remember Me,” Coco
“Stand up for Something,” Marshall
“This Is Me,” The Greatest Showman

 

Komentari: