Претрага
Претрага
Close this search box.

Dobre i loše strane hijaluronskih filtera

Hijaluronska kiselina nalazi se u našoj koži, uz kolagen i ostale aktivne stvari koje održavaju kožu mladolikom.

Hijaluronski fileri koriste se za izglađivanje i popunjavanje bora, a baza im je hijaluronska kiselina koju prirodno nalazimo u našem organizmu. Dermalni fileri, na bazi hijaluronske kiseline, postali su popularni nakon botoksa, jer ne uzrokuju toliko negativne posledice kakve su zabeležene s botoksom, a dobrobiti je mnogo.

Uz opadanje hijaluronske kiseline i kolagena, na koži primećujemo prve bore i fine linije, dok je elastičnost vidno smanjena. Upravo zbog ovih problema starenja kože, na snagu su došli hijaluronski dermalni fileri koji pomažu koži da vrati elastičnost i vlagu i popuni bore. Zahvati ubrizgavanja hijaluronskih filera su takođe veoma brzi, a rezultati su gotovo odmah vidljivi.

Dobrobiti hijaluronskih filera za kožu

  • Popunjavaju bore i smanjuju njihovu vidljivost,
  • Vraćaju vlagu i hidriraju kožu,
  • Povećavaju elastičnost kože,
  • Vidno revitaliziraju kožu,
  • Mogu se koristiti za sve zone lica,
  • Vraćaju izgubljeni volumen koži (popunjavanje obraza),
  • Podstiču stvaranje novog kolagena,
  • Koriste se za povećanje usana i lifting celog lica,
  • Znatno manje nuspojava za razliku od drugih filera.

Fileri su u zadnje vreme izrazito popularni ne samo za revitalizaciju kože već i za korekciju izgleda. Koriste se za popunjavanje usana i obraza, naglašavanje jagodica, korekciju nosa, podočnjaka i brade, kao i za lifting čitavog lica. Popularni su upravo jer omogućuju zadržavanje prirodnog izgleda kontura lica, bez da ugrožavaju mimiku lica.

Hijaluronski fileri imaju najmanje zabeleženih nuspojava i neželjenih reakcija, za razliku od drugih dermalnih filera. Najčešće nuspojave nakon zahvata su crvenilo koje se povlači u roku nekoliko sati ili podliv/otekline koje mogu trajati do sledećeg dana.

Ozbiljnije nuspojave uključuju alergijske reakcije, promena oblika lica, nekroza tretiranog dela kože, ožiljci i “rupe” nakon pogrešnog ubrizgavanja. Sve prethodno navedene nuspojave su izrazito retke, dok je najteža zabeležena reakcija slepila prilikom tretiranja podočnjaka.

Autor: nsuzivo.rs

Tagovi:

0 Komentara
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Povezane vesti