Danas završnica 58. Dnevnikovog turnira u malom fudbalu (RASPORED)

58. Dnevnikov turnir

NOVI SAD: U finalu Dnevnikovog turnira u malom fudbalu, 58. po redu, igraće Skajoptik i MM Braća Milanović. Zajednički imenilac polufinalnih utakmica jeste u činjenici da su finalisti šansu da igraju za pehar stekli boljim izvođenjem penala.

Retko viđena drama u završnici utakmice Skajoptik – Indians donela je svu lepotu loptanja pod krovom, po modelu Dnevnikovih pravila takmičenja. KMF Indians jeste dokazao kvalitet u minulim utakmicama, ali je uloga favorita dodeljena njegovim suparnicima, prošlogodišnjim osvajačima trećeg mesta na turniru. Tri minuta pre kraja Indians je vodio sa 2:1, golovima dvostrukog strelca Mitrovića i bio na pragu rezultatskog iznenađenja. Gol za Skajovce dao je Kaljić. Usledila je drama, sa golmanom Indiansa Vučićem u glavnoj ulozi. Odbranio je tri, od četiri penala za tri minuta, dva na osnovu kornera i dva zbog zbira prekršaja, a strelac penala za izjednačenje bio je Papović. Sreća sa sedam metara bila je naklonjena braniocu bronzanog odličja.

Preveliki ulog, koji je značio prolaz u finale, sputao je igrače Cirih Bača i MM Braće Milanović da gledaocima u prvom poluvremenu priušte kvalitetan meč, kakav vrednosti igrača i ekipa na terenu mogu da donesu. Prvo poluvreme završeno je bez golova i baz šansi iz kojih bi bilo moguće stići do prednosti. Posle tri i po minuta u drugom delu Milanovići su poveli. Protivnapad, munjevito izveden, realizovao je Maravić. Taj gol bio je znak za uzbunu na terenu. Najpre je igrač Ciriha Jovanović poodio prečku, potom je njegov saigrač Radović, neometan iz povoljne prilike šutirao u golmana, da bi Živkucin iz penala šest minuta pre kraja izjednačio rezultat na 1:1. Sreća sa penala bila je naklonjena Milanovićima.

Jedino su kadeti imali dupli program, pre polufinalnih utakmica, u istom danu igrani su i četvrt-finalni mečevi. M tim sport je posle rekordne pobede protiv Liman bojsa 11:0, eliminisao i tim Puača Erker inžinjenring sa 2:1. Utakmica je rešena u samoj završnici, preciznije u poslednja tri minuta. Najpre je Borovina realizovao penal za vođstvo M tima, minut kasnije izjednačio je Janković, da bi drugim golom Borovine 20 sekundi pre kraja, M tim sport trasirao put u završni meč za trofej. U finalu će mu se suprotstaviti vršnjaci iz Parking servisa zahvaljujući dvostrukom strelcu Aleksiću za pobedu protiv Detelinare sa 2:1. Detelinarci nisu uspeli da ponove podvig iz četvrtfinala kada su 0:3 iz prvog, pretvorili u pobedu od 4:3 u drugom poluvremenu. Poslednju veliku priliku za izjednačenje propustio je 20 sekundi pre kraja Aleksić. Promašio je gol šutem iz penala.

Ekipi Planet 365 Bački Jarak, koja je ranije prošla polufinalni izazov, u finalu veterana se pridružio tim Instalacije MI Medison, boljim izvođenjem penala, nakon što je polufinalni susret sa veterničkim Autogalantom završen nerešeno 1:1. Uz strelce, Rakića za vodeći gol Veterničana i Trivunovića, koji je iz penala izjednačio rezultat, čestitke zaslužuje i golman Medisona Dušan Brojčin na intervencijama kojima je sprečio ubedljivije vođstvo protivnika u otsutnim momentima meča.

Finalni dan na Dnevnikovom turniru u malom fudbalu, u Spensovoj maloj dvorani, počinje utakmicama poletaraca tačno u podne, a završava finalnim susretom u seniorskoj konkurenciji, koja počinje u 20 časova. Ulaznice za celodnevni program staju 300 dinara.

Rezultati:

Poletarci: Soker tim – GDM 2:3, Inel – Puača zlatna kopačka 3:3 (2:3 p.).

Petlići: Gale 7 kamp – Atina crni 0:3, Autogalant – Krila Krajine 0:3.

Pioniri: Future stars – Drim tim 2:1, Trijumf 021 – Derbi 2:3.

Kadeti (četvrt-finale): Puača Erker Inženjering – Onli 6 2:2 (2:1 p.) , Liman bojs – M tim sport 0:11, Parking servis – Liman FVL 4:1, Igramo na gol više – Detelinara 3:4.

Veterani: Gradina sistem – Planet 365 B.Jarak 0:4, Autogalan Veternik – Instalacije MI Medison 1:1 (2:3).

Kadeti (polufinale): Puača Erker inženjering – M tim sport 1:2, Parking servis – Detelinara 2:1.

Seniori : Skajoptik – KMF Indians 2:2 (3:1), Cirih Bač – MM Braća Milanović 1:1 (1:2).

Program finala (nedelja):

Poletarci, 3.mesto: Soker tim – Inel (12.00), Finale: GDM – Puača zlatna kopačka (12.40)

Petlići, 3. mesto: Gale 7 kamp – Autogalant (13.20 Finale: Atina crni – Krila Krajine (14.00)

Pioniri, 3. mesto: Drim tim – Trijumf 021 (14.40), Finale Future stars – Derbi (15.20)

Veterani, 3. mesto: Gradina sistem – Autogalant Veternik (16.00), Finale: Planet 365 B.Jarak – Instalacije MI Medison (16.40).

Revijalna utkmica dama: Vojvodina – Prava dama (17.20)

Kadeti 3.mesto: Puača Erker inženjering – Detelinara (18.00),

Seniori 3. mesto: KMF Indians – Cirih Bač (18.40),

Finale (kadeti): M tim sport – Parking servis (19.20),

Finale (seniori): Skajoptik – MM Braća Milanović(20.00).

Proglašenje pobednika i podela nagrada (20.50).