Dodeljeno 350 miliona dinara za nabavku kvalitetnih priplodnih grla u Vojvodini.
Pokrajinska vlada, preko Sekretarijata za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, dodelila je danas 350 miliona dinara za nabavku kvalitetnih priplodnih grla u Vojvodini.
Resorni sekretarijat je organizovao današnju dodelu ugovora nabavku kvalitetnih priplodnih grla u okviru dva konkursa – za nabavku kvalitetnih priplodnih grla u Vojvodini u 2025. i za dodelu sredstava za podršku mladima u ruralnim vojvođanskim područjima.
Ugovore je uručila pomoćnica pokrajinskog sekretara Dragica Ilić koja je navela da će ugovori biti potpisani sa 180 korisnika dodavši da se u oblast stočarstva kontinuirano ulaže.
– Politika Pokrajinske vlade prati politiku Vlade Srbije. Stočarstvo je oblast u koju moramo da ulažemo i da joj se sa posebnom pažnjom posvetimo.
U poslednje dve godine uložili smo 900 miliona dinara, ne samo za nabavku kvalitetnih grla, već i za opremanje farmi i sertifikaciju.
Imamo i mlade ljude koji prvi put otvaraju svoja gazdinstva i kreću u stočarsku proizvodnju – izjavila je pomoćnica Ilić i zahvalila mladima koji su za svoju delatnost izabrali upravo tu poljoprivrednu granu.
24sedam







