Košarkašice Srbije startovale pobedom na Olimpijadi, pobedile Kanadu  72:68

Srbija je bila bolji rival tokom prvog poluvremena, najbolje su u srpskoj ekipi bile su Sonja Vasić i Tina Krajišnik

Košarkašice Srbije pobedom su započele takmičenje na Olimpijadi u Tokiju. Izabranice Marine Maljković slavile su protiv Kanade rezultatom 72:68. Najefikasnija u srpskom timu bila je sjajna Sonja Vasić, koja je za 28 minuta ubacila 16 poena (6/10 iz igre), uz po 3 skoka i asistencije. Ivon Anderson je dodala 12 poena, 5 skokova i 3 asistencije, a 11 je imala Ana Dabović

– ona je dodala 6 skokova i 5 asistencija. Po 10 poena zabeležile su Aleksandra Crvendakić i Tina Krajišnik, dok je 9 ubacila kapiten Jelena Bruks. U poraženom sastavu Nira Filds bila je najbolja sa 19 poena (8/14 iz igre), a 16 je dodala Kia Nurs. Sa 12 poena ih je pratila Šej Koli.

PAD U IGRI

Srbija je bila bolji rival tokom prvog poluvremena, najbolje su u srpskoj ekipi bile su Sonja Vasić i Tina Krajišnik. Srpske košarkašice su imale pad u igri, pa su Kanađanke serijom 10:0 došle do izjednačenja – 38:38. Ipak, u trećoj četvrtini naš tim se konsolidovao, ali je rezultat bio neizvestan do samog kraja. Kanada je u poslednja dva minuta imala zaostatak od četiri poena – 67:63. Tada je dosuđena diskutabilna nesportska lična greška za Srbiju, a Kanada je imala dva slobodna bacanja i posed lopte. Ipak, Bridžet Karlton je promašila oba penala.

Posle jednog pogođenog slobodnog bacanja Krajišnik Srbija je došla do +5, ali je sa druge strane trojku pogodila Nira Filds. Međutim, u narednom napadu Jelena Bruks polaže za 70:66 i to je prednost koju Kanađanke ne uspevaju da stignu u poslednjem minutu.

Srbija takmičenje u Grupi A nastavlja u četvrtak 29. jula od 10 časova i 20 minuta po srednjoevropskom vremenu utakmicom protiv Španije

BOLJI ŽIVCI

Tračak nade propustila je Šejna Pelington promašivši drugo slobodno bacanje, loptu je uhvatila Ivon Anderson, a Jelena Bruks je asistirala Ani Dabović za konačnih 72:68.

Srbija takmičenje u Grupi A nastavlja u četvrtak 29. jula od 10 časova i 20 minuta po srednjoevropskom vremenu protiv Španija. Tim Marine Maljković pobedio je Španjolke na Evrobasketu u velikoj drami posle produžetka u četvrtfinalu turnira. Treba podsetiti da je Srbija titulu evropskog prvaka u Valensiji osvojila 27. juna.

U drugom meču grupe, koji se takođe igrao u ponedeljak ujutru, Španija je bila bolja od Južne Koreje rezultatom 73:69.

Treće kolo grupne faze Srbija igra u nedelju prvog avgusta od 14 časova po srednjoevropskom vremenu.

Srbija je na prethodnim Igrama u Rio de Žaneiru osvojila bronzanu medalju pobedivši Francusku. U finalu je u borbi za zlato tim SAD porazio Španiju.