MUNDIJAL 2. DAN. Engleska slavila ubedljivo, Holandija se provukla. Amerika i Vels podelili bodove, Bejl heroj!

Svetsko prvenstvo

Drugi dan Svetskog prvenstva u Kataru doneo nam je tri duela.

Engleska 6:2 Iran

Engleska je u drugom meču Mundijala deklasirala Iran rezultatom 6:2. Pokazali su Englezi svu raskoš koju poseduju u napadu, ali i određene slabosti odbrane. U ranoj fazi duela došlo je do teškog sudara u šesnaestercu Irana, u kojem je veoma loše prošao golman Bejranvand. Doživeo je tešku povredu nosa. Prekid je trajao skoro 15 minuta. U 35. minutu Šo je sjajno centrirao, a Džud Belingem visoko skočio i zakucao loptu u mrežu rezervnog golmana Hoseinija. Osam minuta kasnije najlepši gol na utakmici postigao je Saka, kada je šutirao iz šesnaesterca i pogodio rašlje. Sterling je u prvom minutu nadoknade doneo ubedljivu prednost Engleskoj, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 3:0. Saka drugim golom na utakmici donosi Engleskoj 4:0 u 62. minutu, a tri minuta kasnije Taremi postiže počasni gol za Iran.Tu ipak nije bio kraj, jer je Rašford u 71. minutu, odmah po ulasku u igru postigao i peti gol za Englesku. U nastavku su Englezi mirno privodili utakmicu kraju, da bi u 90. minutu Griliš na asistenciju Vilsona doneo i šesti gol za Gordi Albion.

Holandija 2:0 Senegal

Reprezentacija Holandije savladala je Senegal rezultatom 2:0 u uzbudljivoj drugoj utakmici grupe A Svetskog prvenstva u Kataru. Delovalo je da će meč biti završen bez golova, ali je Kodi Gakpo materijalizovao sjajnu partiju i u 84. minutu iskoristio prvi propust odbrane Senegala. Pobedu Holandije potvrdio je Klasen u 9. minutu nadoknade. U prvom poluvremenu viđena je velika borba, obe ekipe krenule su otvorenog garda. Razmenjivali su se napadi i jednih i drugih ali nije bilo golova. Drugo poluvreme otvoreno je na sličan način, u jakom tempu ali bez stopostotnih prilika. Holandija nije uspevala da zapreti golmanu Mendiju, a zanimljiv je podatak da do 84. minuta Lale nisu imale šut u okvir gola protivnika.

SAD 1:1 Vels

Fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država odigrali su nerešeno 1:1 sa Velsom u drugoj utakmici 1. kola grupe na SP u Kataru. Vodeći pogodak za Amerikance postigao je Vea u 36. minutu, a izjednačio je Bejl sa penala u 82.minutu. Prva ozbiljnija šansa na meču vidjena je u 10. minutu. U razmaku od pola minuta Sjedinjene Američke Države su dva puta mogle da savladaju golmana Velsa Hensija. Amerika je povela u 36. minutu golom Timotija Vee. Kristijan Pulišić je povukao loptu po sredini, u pravo trenutku proigrao Timotija Veu, koji je istrčao ispred golmana Henesija i rutinski zatresao mrežu. Vels je najbolju šansu za izjednačenje imao u 64. minutu. Prvo je Dejvis, posle gužve u šesnaestercu, šutirao glavom ali je golman Tarner dobro reagovao. U nastavku akcije, posle kornera koji je izveo Bejl, Mur je glavom šutirao tik iznad gola. Geret Bejl je doneo izjednačenje Velsu u 82. minutu preciznim udarcem sa “bele tačke”. Remzi je poslao loptu u srce šeasnaesterca, Bejl je primio loptu, a sa leđa ga je oborio Zimerman i sudija Al Džasim je dosudio penal. Bejl je preuzeo odgovornost i snažnim udarcem pogodio levi ugao gola Tarnera.