MUNDIJAL 4. DAN! Prvenstvo autsajdera: Nakon Saudijske Arabije, Japan priredio iznenađenje! Komšije startovale remijem, Španski tinejdžeri protutnjali do tri boda! Belgija slavila (VIDEO)

Svetsko prvenstvo

Četvrti dan Svetskog prvenstva u Kataru doneo nam je četiri duela.

Hrvatska 0-0 Maroko

Fudbaleri Hrvatske remizirali su protiv Maroka u prvoj utakmici grupe F Svetskog prvenstva u Kataru – 0:0. Tim Zlatka Dalića na kraju može biti zadovoljan i bodom, s obzirom da su u drugom poluvremenu Marokanci bili opasniji tim. U prvom poluvremenu viđena je izjednačena utakmicu, i jedni i drugi imali su svoje šanse preko Perišića odnosko Hakimija. Najveću šansu na utakmici propustio je Vlašić, kada mu je golman Bono spektakularno odbranio šut u 45. minutu.

Drugo poluvreme bolje je otvorio Maroko, Mazraui je iskosa sa leve strane izašao sam na Livakovića ali golman Dinama je bio siguran. Mazraui se ubrzo nakon ove šanse povredio, tako da je morao da napusti teren, što je veliki problem za Maroko. Do kraja utakmice ni jedni ni drugi nisu uspeli da stvore veću šansu, tako da je završeno možda i najrealnijim rezultatom 0:0, koji obe ekipe ostavlja u aktivnoj borbi za prolazak grupne faze.

Japan 2-1 Nemačka

Posle Saudijske Arabije veliku senzaciju u Kataru je priredio i Japan, koji je u prvom kolu grupe E savladao Nemačku sa 2:1 i to nakon preokreta u drugom poluvremenu.Japanci su zapretili samo u uvodnim minutima utakmice, kada je opravdano poništen gol Maedi. U nastavku su Panceri pokušavali najčešće šutevima iz distance, ali bezuspešno. Ključan trenutak u prvom poluvremenu dogodio se u 32. minutu kada je Raum fauliran u šesnaestercu Japana od strane golmana Gonda. Ilkaj Gundogan je bio siguran sa bele tačke (33. minut).

U drugom poluvremenu nastavili su Nemci veoma ofanzivno, Musijala je mučio odbranu Japana, a onda se dešavaju ključni momenti utakmice. Takuma Asano ulazi u igru u 57. minutu, a Ricu Doan u 71. i pokazaće se da su upravo njih dvojica bili ključ preokreta. Asano je odmah po ulasku pravio probleme odbrani Nemačke i razbudio svoju ekipu. Izjednačio je Japan preko Doana u 75. minutu, nakon jednog odbijanca. A onda magija Asana u 83. minutu. Sjajno je utrčao na dodavanje Itakure i iz teškog ugla matirao Nojera, za potpuni preokret.

Španija 7-0 Kostarika

Fudbaleri Španije demonstrirali su silu u drugoj utakmici prvog kola grupe E protiv Kostarike – 7:0. Od početka je bilo jasno da je Španija prejak tim za Kostarikance. Smenjivali su se napadi Crvene furije jedan za drugih, a vrlo brzo je pukla odbrana Kostarike. Dani Olmo, koji je bio jedan od najraspoloženijih igrača na terenu, postigao je gol u 11. minutu nakon sjajne kombinacije sa Gavijem. Do poluvremena su Španci bili precizni još dva puta, a strelci si bili Asensio u 21. minutu, odnosno Feran Tores u 31. minutu iz penala.

U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija Španije, golovima Toresa u 54. minutu, a zatim i fenomenalnim volejom Gavija u 74. minutu kojim je Kejlor Navas savladan peti put. Ni tu nije bio kraj mukama Kejlora Navasa i njegovih saigrača. Soler je u 90. minutu povisio na 6:0, a Morata u 92. postiže i sedmi gol za Španiju. Tako je Crvena furija istakla jasnu kandidaturu za samu završnicu Mundijala, mada je jasno da je ova ekipa Kostarike jedna od slabijih na turniru.

Belgija 1-0 Kanada

Kanađani su bili mnogo bolji od Belgije, ali su na kraju totalno nezasluženo minimalno poraženi: Belgija – Kanada 1:0 (1:0). Gol odluke je u finišu prvog poluvremena postigao Batšjuai, kada je prvi put pobegao čuvaru Mileru i sjajno reagovao udarcem iz prve! Golman Borjan je bio potpuno nemoćan i nije mogao ništa da učini. Batšjuaia je dugom loptom asistenciju dugom loptom pronašao odbrambeni igrač Aldervejreld.

Golman Belgije, Tibo Kurtoa, odbranio je penal Alfonsu Dejvisu u 11. minutu, u poslednjem meču četvrtog dana Svetskog prvenstva na utakmici Belgija – Kanada. Penal je skrivio Janik Karasko koga je lopta pogodila u ruku, odgovornost je preuzeo levi bek Bajerna, a napadač Kanade. Međutim, uputio je loš udarac po zemlji, a Kurtoa bez problema sačuvao svoju mrežu. Belgijanci su delovali tromo, nisu mogli da pohvataju brze fudbalere Kanade, ali su u nastavku susreta uspeli da sačuvaju minimalnu prednost i osvoje ceo plen.