MUNDIJAL 8.DAN! Kostarika se vratila u igru, Maroko srušio Belgijance! Hrvatska deklasirala Kanadu, remi Španije i Nemačke (VIDEO)

Mundijal 8.dan

Osmi dan Svetskog prvenstva u Kataru doneo nam je četiri duela.

Japan 0-1 Kostarika

Fudbaleri Kostarike savladali su Japan rezultatom 1:0 u meču drugog kola grupe E Svetskog prvenstva u Kataru. Prvo poluvreme proteklo je mirno, bez bilo kakve situacije vredne pomena. U drugom poluvremenu Japan je krenuo ofanzivno, pokušavali su u više navrata ali bez uspeha. A onda iznenada, u 82. minutu Fuler koristi pas Tehede i postiže sjajan gol šutem sa ruba šesnaesterca. Kostarikanci su do kraja uspeli da sačuvaju prednost i probude nadu za plasman u osminu finala.

Sada je sve otvoreno u ovoj grupi, Japan i Kostarika imaju po tri boda, a mnogo toga zavisiće od ishoda utakmice između Španije i Nemačke. Utisak je da su Japanci ispustili ogromnu šansu da dođu na korak od plasmana u osminu finala.

Belgija 0-2 Maroko

Fudbaleri Maroka napravili su novo iznenađenje na Mundijalu i zasluženo pobedili Belgiju rezultatom 2:0. Strelac prvog gola bio je Abdelhamid Sabiri iz sjajno izvedenog slobodnjaka nedaleko od korner zastavice u 73. minutu. Pobedu Maroka potvrdio je Zakarija Abuklal u nadoknadi vremena. Počeli su Belgijanci veoma ofanzivno, a najbolju šansu imao je Miši Batšuaji u 5. minutu. Izašao je sam pred golmana, ali mu je Munir odbranio zicer. Velika drama viđena je u drugom minutu nadoknade, kada je Ziješ postigao gol iz slobodnjaka, ali je on poništen nakon VAR intervencije, jer se Sais nalazio u ofsajd poziciji, a uticao je na reakciju golmana.

U nastavku su nastavili Belgijanci sa napadima, ali brzo su ostali bez snage. Sve više su napadali Marokanci, a to im se na kraju i isplatilo. Rezervista Sabiri je izveo sjajan slobodnjak u 73. minutu i poslao loptu u mrežu iza golmana Belgije. Mogao je Kurtoa sigurno bolje da reaguje u ovoj situaciji, jer je slobodan udarac bio veoma blizu kornera.Jedan od brojnih kontranapada Marokanaca iskoristio je još jedan rezervista, Zakarija Abuklal i na asistenciju Ziješa u 92. minutu povisio prednost svog tima na 2:0, te tako potvrdio zasluženu pobedu.

Hrvatska 4-1 Kanada

Fudbalska reprezentacija Hrvatske, posle preokreta je pobedila Kanadu rezultatom 4:1, tako stigla do prve pobede na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu i poslala Kanađane kući. Što se tiče susreta na “Kalifa” stadionu u Dohi, bilo je izuzetno zanimljivo već od samog starta pošto je Alfonso Dejvis doneo prednost Kanadi već u drugom minutu utakmice. To je potpuno šokiralo hrvatske fudbalere koji narednih pola sata nisu mogli da se oporave, ali su od 30. minuta zaigrali znatno bolje. Preuzeli su inicijativu, stvarali šanse i stigli do izjednačenja u 36. minutu. Andrej Kramarić je savladao nemoćnog Milana Borjana, a isto je učinio Marko Livaja u 44. minutu.

Golman Kanade je bio nemoćan u tim situacijama, a u nastavku je fantastičnim intervencijama sprečio katastrofu svog tima i ubedljiviji poraz. Ipak, ništa nije mogao ni u 70. minutu, kada je Kramarić postigao drugi gol na utakmici. Ostavljen je na cedilu i u samoj završnici kada je Miler napravio veliku grešku. Defanzivac Kanade je poklonio loptu hrvatskim fudbalerima, što su oni rado prihvatili. Majer i Oršić su izašli sami pred gol Kanade i lako rešili tu situaciju.

Posle dva kola, Kanada nema nijedan osvojen bod i bez obzira na ishod poslednje utakmice, završiće takmičenje u grupnoj fazi.

Španija 1-1 Nemačka

Najveći derbi grupne faze Svetskog prvenstva u Kataru je završen bez pobednika: ŠpanijaNemačka 1:1 (0:0). Španci su bili bolji što se tiče poseda lopte, imali su i neke udarce preko Ferana Toresa, pogodio je prečku Dani Olmo već u sedmom minutu, mada je tad udarac prosledio na okvir gola Manuel Nojer. Nemci korektni, ali ništa više od toga, uz napomenu da im je poništen gol Antonija Ridigera zbog ofsajda u finišu prvog poluvremena.

Morata je doveo Špance u vođstvo posle sat vremena igre, fantastičnim potezom posle centaršuta Đordija Albe. Šutirao je spoljnim felšom iz prve i iskusni golman Nojer je bio potpuno nemoćan. Kolosalnu priliku za izjednačenje Nemci su imali u 73. minutu, ali se tada Musijala obrukao i promašio nemoguće, jer je praktično napucao loptu u golmana Simona. Međutim, desetak minuta kasnije, Musijala se kao asistent donekle iskupio za veliki promašaj. U 83. minutu je posle njegovog dodavanja izjednačenje doneo topovskim udarcem Filkrug, koji je tako spasao Nemce da se praktično nađu pred ponorom. Robusni napadač Verdera iz Bremena je tako postao spasilac četvorostrukog svetskog prvaka!

Meč je okončan podelom plena,a bod je po meri oba rivala, nakon što je prethodno Japan izgubio minimalnim rezultatom od Kostarike u prvom meču drugog kola E grupe.