“SRBIJO, BUDI PONOSNA!” BRONZA ZA NAŠE RUKOMETAŠICE: Osvojili smo 30. medalja na Mediteranskim igrama!

Lep uspeh srpskih rukometašica na Mediteranskim igrama u Oranu.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Mediteranskim igrama pošto je poslednjeg takmičarskog dana u Oanu slavila protiv Portugala.

Naše reprezentativke su do bronzane medalje došle trijumfom 26:22, pa ostaje samo mala žal što su u polufinalu protiv Hrvatske ostale bez daha pošto su svakako imale kvalitet da se bore i za najsjajnije odličje. Ipak, i bronza je veliki uspeh, posebno jer nije bilo lako dvaput na turniru pobediti Portugalke.

Ovo je ujedno bila i deseta bronzana medalja za Srbiju na Mediteranskim igrama u Alžiru, odnosno ukupno imamo 30 odličja – još 13 zlatnih i sedam srebrnih.

“Posle polufinalne utakmice protiv Hrvatske, danas je baš bilo teško – baš onako kako smo očekivali. I zbog toga što smo izgubili polufinalnu utakmicu i zbog toga što je Portugal odigrao jednu od svojih najboljih utakmica protiv Španije u polufinalu. Prvo poluvreme smo počeli dobro, a onda smo zbog isključenja izgubili svoj ritam i Portugal je preuzeo inicijativu koja je dovela do rezultatske prednosti sa kojom su otišli na poluvreme. Raduje me što smo u drugom poluvremenu odigrali 15 minuta dobro i u odbrani i u napadu, tako da smo došli do 4-5 golova prednosti i priveli smo utakmicu do kraja kako treba”, poručio je selektor Uroš Bregar posle meča.

“Želim da zahvalim devojkama na ovoj pobedi, ali i na tome što su na kompletnom turniru tokom Mediteranskih igara dale sve od sebe. Bilo nam je teško od početka priprema u Bajinoj Bašti gde smo se upoznale i počele da se uigravamo, ali smo uspele da napravimo uspeh. Drago mi je što smo od prvih prijateljskih utakmica do danas igrali sve bolje i bolje i što smo zajedno rasli kao ekipa. Na ovoj utakmici smo pokazale karakter, držale smo se pravila da nećemo odustati i da ćemo dati sve od sebe po svaku cenu. Srbijo, budi ponosna!”, dodala je Aleksandra Vukajlović.