Vojvodina savladala Voždovac

Jelena Grlić
Fudbaleri Vojvodine lakše nego što se očekivalo upisali su prvu ovosezonsku pobedu u “Ling long super ligi”. Savladali su bezidejnu ekipu Voždovca u četvrtom kolu sa 2:0.

Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu. Nakon neuspešnih pokušaja Čovića sa jedne, odnosno Stanisavljevića sa druge strane, Novosađani su poveli u 23.minutu kada je Veljko Simić bio na pravom mestu, posle šuta raspoloženog Vladana Novevskog.

Nikola Vujnović nije u dva navrata uspeo da prevari defanzivce „crveno-belih“ koji su do drugog gola stigli u 37.minutu kada je Mirko Topić bio snalažljiv u petercu gostiju, posle nove asistencije Novevskog, ovoga puta iz kornera.

U nastavku su igrači Vojvodine u potpunosti kontrolisali tempo igre, bez prevelike želje da dođu do trećeg gola, dok su gosti odigrali bez energije, o čemu svedoči podatak da su jedini pokušaj da ugroze Vukliša imali tek u 87.minutu, kada je Milosavljević šutirao pored gola.

U finišu meča i Novosađani su imali dve šanse da postignu novi pogodak, ali Bastajić i Kovačević nisu uspeli da matiraju Prekovića.

Vojvodina je sa nova tri boda preskočila na tabeli upravo Vožvovac i napravila dobru uvertiru pred revanš meč kvalifikacija za Ligu Konferencije, sa LASK-om, sledećeg četvrtka. U Austriju idu sa minusom od jednog gola.