Vošina pobeda i povratak na treće mesto!

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom „Karađorđu“ ekipu Zlatibora rezultatom 2:1 (1:0) u 31. kolu Super lige Srbije. Strelci za Vojvodinu bili su Zukić u 33. i Vukadinović u 77. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Vukić.

Treneri su na teren izveli sledeće sastave:

Vojvodina: Vukliš – Bjeković, Bralić, Maksimović, Đorđević – Drinčić, Stojković – Zukić (od 65. Vukadinović), Simić (od 74. Kabić), Gemović (od 86. Kokanović) – Mrkaić.

Zlatibor: L. Savić – Sević (od 46. Petronijević), Stamenković, Sudar, Miloradović od 82. Hairlahović), Vukić, Denić, Momčilović, Janjić (od 68. Bogićević), Živanović (od 46. Jezdimirović), Lambulić.

Od početka utakmice fudbaleri Vojvodine preuzeli su inicijativu, držali loptu u svom posedu na protivničkoj polovini, ali su prve udarce ka golu uputili tek Simić u 25. i Gemović u 28. minutu.

Ekipi Nenada Lalatovića ofanziva se isplatila u 33. minutu iz prve prave akcije, Bjeković je centrirao sa desnog boka, Zukić je odlično prihvatio loptu na desetak metara i pogodio desni ugao nemoćnog Savića.

Do odlaska na odmor gosti su imali jedan napad, međutim, izostao je bolji udarac sa ivice šesnaesterca, pa je golman Vukliš bio bez mnogo posla u prvom poluvremenu. Dominaciju „stare dame“ u prvih 45 minuta potvrđuje i statistika od pet udaraca ka golu, i nijedan pokušaj gostiju.

U drugom poluvremenu domaći tim je nastavio da drži loptu u svom posedu i da drži goste daleko od opasne zone. Tempo igre je pomalo opao i izuzev izblokiranog pokušaja Zukića na isteku časa igre, gotovo da nije bilo većih uzbuđenja. Dva minuta kasnije Simić je imao najozbiljniji pokušaj posle pogotka u prvom poluvremenu, ofanzivac Voše je iz dobre pozicije šutirao preko gola.

U 63. minutu Zlatibor je iz svog prvog udarca u okvir gola došao do izjednačenja. Vukić je prihvatio loptu iskosa sa desne strane i sa ivice šesnaesterca preciznim udarcem od stative savladao Vukliša – 1:1.

Nenad Lalatović je momentalno reagovao izmenom, uveo je Miljana Vukadinovića umesto Dejana Zukića i povratnik posle duže pauze, odmah je uputio oštar udarac kroz peterac, ali je lopta završila u gol autu.

Nastavila je Vojvodina da napada, u 70. minutu Simić je bio u naletu kroz sredinu, Stamenković ga je oborio žestokim startom i zaradio žuti karton, ali je tako zaustavio verovatno opasnu situaciju pred golom Savića. Ubrzo je Simića na terenu zamenio i mladi Kabić, što je bio znak za dodatnu ofanzivu, koja se isplatila u 77. minutu.

Posle duge akcije i nekoliko dodavanja oko šesnaesterca Zlatibora, Stojković je pogodio stativu sa dvadesetak metara, na odbijenu loptu naleteo je Vukadinović i pogodio za novo vođstvo „stare dame“.

Vojvodina je do kraja uspela da sačuva prednost za povratak na treće mesto na tabeli sa 63 osvojena boda.