ZLATO ZA SRBIJU! Zurabi Datunašvili je prvak sveta u rvanju

Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Zurabi Datunašvili osvojio je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Oslu u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom, pošto je u finalu pobedio Kirila Maskeviča iz Belorusije sa 9:1.

Maskevič je vodio posle prve runde, ali je Datunašvili posle toga pojačao, preokrenuo rezultat u svoju korist i osvojio titulu svetskog šampiona.

Bronzane medalje u kategoriji do 87 kilograma osvojili su Laša Gobadze iz Gruzije i Poljak Arkadijuš Kulinič.

Datunašvili je nastavio sjajnu seriju u ovoj godini, nakon osvajanja zlatne medalje na Evropskom prventvu u Varšavi i bronzane na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Ovim zlatnim odličjem, Datunašvili je doneo Srbiji jubilarnu 100. medalju sa velikih takmičenja.