MAROKANCI NISU USPELI DA NAPRAVE NOVU SENZACIJU! Hrvati slavili u SPEKTAKULARNOM meču (VIDEO)

Hrvatska Maroko

U utakmici za treće mesto na Mundijalu u Kataru, slavila je selekcija Hrvatske koja je pobedila Maroko rezultatom 2:1.

Prava ludnica viđena je na početku utakmice. Hrvatska je povela već u 7. minutu utakmice. Nakon prekida Perišić je spustio loptu do Gvardiola koji glavom sa jedanaest metara donosi prednost vatrenima. Samo dva minuta kasnije Maroko se vraća u igru i vraća rezultat na početak. I ovaj gol pao je nakon prekida, izvedena lopta zakačila je Modrića a promenjeni pravac lopte kumovao je golu za izjednačenje, na pravom mestu našao se Ašraf Dari i glavom iz srca peterca doneo poravnanje.

Gol Ašraf Darija za poravnanje:

Vrlo brzo mogao je Kramarić da donese novu prednost Hrvatskoj, ali šutirao je pravo u Bonoa. U 29. minutu brzu kontru u gol nisu pretvorili Marokanci. Hakimi je probio po desnoj strani i uneo loptu u kazneni, ali na drugoj stativi nije bilo nikoga. Pred kraj poluvremena Hrvatska dolazi do nove prednosti. Fantastičan gol postigao je Mislav Oršić. Dobio je loptu sa leve strane na ivici kaznenog prostora, i preciznim udarcem u dalji ugao uz pomoć stative zatresao mrežu. Golman Maroka Bonoa paradom je samo ulepšao pogodak.

Gol Oršića za novu prednost:

U drugom delu igre bilo je manje šansi na obe strane, ali su Hrvati bili za nijansu bliži golu. Vodila se velika borba na sredini terena. Na samom početku drugog poluvremena, Oršić je šutirao ali je lopta zakačila jednog defanzivca i otišla u korner. Igrao se 74. minut kada je u kaznenom prostoru Maroka oboren Gvardiol, ali glavni arbitar nije pokazao na belu tačku.

Dva minuta kasnije, odličnu šansu imao je Ziješ ali siguran pogodak sprečio je Livaković. Mogli su vatreni pitanje pobednika da reše u 87. minutu, međutim, stopostotnu šansu nije iskoristio Kramarić. Najbolju priliku za poravnanje i gol koji bi odveo utakmicu u produžetke imali su Marokanci u 95. minutu. U skoku najbolji je bio En Nesiri, lopta je prošla tik iznad prečke.

Na utakmici između Maroka i Hrvatske nije bilo minuta ćutanja u čast Siniše Mihajlovića iako je prvobitno bilo najavljeno. Neposredno pre utakmice stigla je vest iz FIFE da neće biti minuta ćutanja na poslednja dva meča Svetskog prvenstva. Iz FIFA su za Kurir poručili da je čast Siniši Mihajloviću ukazana u petak na utakmici legendi gde je održan minut ćutanja uz njegovu fotografiju na video bimu i da je zvanična odluka da to bude oproštaj od legendarnog srpskog fudbalera i trenera.