KulturaHUMANITARNO IZVOĐENJE monodrame „Neodustajanje“ nastavlja se i u 2024. godini! U utorak...

HUMANITARNO IZVOĐENJE monodrame „Neodustajanje“ nastavlja se i u 2024. godini! U utorak u SNP-U igraće se za dečaka Miloša Dragojevića (FOTO)

spot_img
spot_img

Humanitarno izvođenje monodrame „Neodustajanje“ nastavlja se i ove godine, a prvo izvođenje biće u utorak, 23. januara, u 21.00 čas na  Kamernoj sceni Srpskog narodnog pozorišta.

Odlukom glumice Marije Medenice, predstava se izvodi u humanitarne svrhe, za pomoć obolele dece. Tim povodom Savez je potpisao ugovor o saradnji sa Fondacijom „Budi human“. Sredstva od prodatih karata će biti uplaćivana sa računa Saveza na račun Fondacije za lečenje bolesne dece i odraslih.

Ovo igranje posvećeno je prikupljanju sredstava za dečaka iz Kljajićeva, Miloša Dragojevića. 

Pomozimo Milošu da sačuva vid!

Maleni Miloš Dragojević (7) iz Kljajićeva može da ostane slep ukoliko uskoro ne ode na operaciju u Rusiji. Ipak, za intervenciju mu je potrebno čak 50.000 evra, a roditelji se nadaju da će uspeti da skupe sredstva kako bi svog mališana spasili od potpunog mraka.

 

Foto: Ustupljena fotografija

Sa samo 2,5 godine, roditelji su primetili da Milošu beži oko kada gleda pravo, te su bez razmišljanja započeli put ka spasavanju njegovog vida.

Ruski oftalmolozi ustanovili su mu strabizam, astigmatizam i hipermetropiju. Jezikom običnih ljudi, izumiru mu očni živci.

Sada je fokus na tome da mu očni živci prorade, jer trenutno Miloš funkcioniše samo sa levim okom, koje je zbog napora preopterećeno.  Po hitnom postupku ubačen je na stimulacije kako bi se gubitak vida sprečio. Sledi mu još 4 tretmana, a uskoro bi trebalo da saznaju i termin operacije. Svaka stimulacija košta 90.000 dinara, ali roditelji se nadaju da će u ovoj borbi s vremenom pobediti.

Porodica Dragojević za sada je prikupila 17.000 evra, a dug je put do cifre koja je potrebna kako bi lekari spasili njegove plave oči.

Dinarski račun: RS35265000000686345235

Devizni račun: RS35265090000000011609

SWIFT(BIC): RZBSRSBG

Name: RAIFFEISEN BANKA AD BEOGRAD

IBAN: RS35265090000000011609

Vlasnik računa: Miloš Dragojević

nsuzivo.rs

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

Otvoren poziv za umetničku rezidenciju u Segedinu u okviru projekta Parks4All

Omladinsko udruženje Catholic Youth Foundation, u saradnji sa projektnim...

Arsenal fest najavio Sonatu Arktiku, Napalm det, Jakova Jozinovića, Konstraktu

Arsenal fest je najavio danas da će se među...

Izložba slika „Paralelna stvarnost“ u Muzeju Vojvodine

U sredu, 11. marta u 19:00 časova u Dunavskoj...

PREDAVANJE U GALERIJI MATICE SRPSKE: „Rene Lalik – staklo kao medijum svetlosti“

U okviru tradicionalnog obeležavanja Meseca frankofonije, Galerija Matice srpske...