NEPOBEDIVE: Srbija je opet šampion sveta! Za odbojkašce zakazan doček, evo kako je izgledao poslednji poen i dodela medalja (VIDEO)

Odbojkašice Srbije osvojile su novo svetsko zlato nakon trijumfa nad Brazilom u finalu Svetskog prvenstva 3:0 (26:24, 25:22, 25:17). Srbija je bez ijednog izgubljenog meča osvojila zlatnu medalju na svetskom šampionatu.

Doček odbojkašica u nedelju u 20 časova
Nakon osvojene zlatne medalje na Svetskom prvenstvu odbojkašicama Srbije biće priređen doček ispred Skupštine grada Beograda u nedelju u 20.00 časova.

Dolazak iz Holandije u Beograd očekuje se oko 14 časova.

Odbojkašice su tako još jednom pokazale da nema boljih od njih, da trenutno ne postoji reprezentacija koja može da parira našim heroinama.

Svih na 12 pobeda na šampionatu, nestvaran je rezultat i dokaz apsolutne dominacije.

Srbija je u prva dva seta nadoknadila zaostatak, a u trećem prosto razbila Brazilke.

Pogledajte kao je izgledao pobedonosni poen Srbije

Tijana Bošković MVP
Jedna od najboljih odbojkašica sveta Tijana Bošković proglašena je za najboljeg korektora i za najkorisniju odbojkašicu Svetskog prvenstva – MVP.

Bjanka Buša za RTS: Ova generacija osvaja sve moguće medalje

Odbojkašica Srbije Bjanka Buša rekla je u izjavi za RTS da je Srbija odavno poznata kao zemlja odbojke, ali da od 2015. godine igraju na visokom nivou.

Tijana Bošković: Ovo je sve zasluženo
Najbolja odbojkašica Svetskog prvenstva Tijana Bošković izjavila je za RTS da je sve što je reprezentacija Srbije uradila u poslednjim godinama zasluženo.

Odbojkašice Srbije ubedljivo do nove titule šampiona sveta

Velika borba, požrtvovanost, ujednačenost, mali broj grešaka, dobri prijemi i efikasni napadi su neke od karakteristika kojima se može opisati finalni duel između Srbije i Brazila.

Srbija je bila ubedljivija, stabilnija i preciznija u finalu Svetskog prvenstva.

Prvi set je počeo ujednačeno sa sporadičnim greškama na obe strane. U većem delu prvog seta rezultatski, ali igrački bilo je ujednačeno.

Odbojkašice Srbije su tek u finišu prvog seta stekle prednost od dva poena i nakon treće set lopte trijumfovale u prvom setu.

View this post on Instagram

A post shared by NS Uživo (@nsuzivo.rs)

U većem delu drugog seta odbojkašice Srbije su imala dobre servise za koje protivnice nisu ima imale rešenja. Prilikom servisa Jovane Stevanović napravljena je velika prednost i serija od sedam poena.

Međutim, Brazilke su brzo reagovale i sustgle Srbiju. Nakon toga usledili su efikasni napadi što je rezultiramo osvajanjem drugog seta i rasterećenijeg ulaska u novi, poslednji na meču.

U trećem setu Brazil je bio potpuno nemoćan, to je bilo primetno nakon prvog vođstva Srbije u tom setu. Pokazale su izabranice selektora Santarelija da treba igrati najbolje kad je najvažnije.

Reprezentativke Srbije pokazale su ozbiljnost, zrelost i kvalitet u finalnom meču što je rezultiralo osvajanjem nove zlatne medalje.

Najefikasnija odbojkašica u finalu Svetskog prvenstva bila je Tijana Bošković sa 24, dok je Jovana Stevanović upisala 11 poena.