PREOKRET NAKON PRVOG POLUVREMENA: Posle Pavlovića, majstorski udarac Sergeja (FOTO/VIDEO)

Kraj prvog poluvremena na Svetskom prvenstvu u Kataru.

45. + 8 minut – Korner za Kamerun, ali brani se Srbija.

45. + 6. minut – Nastavlja se ofanziva Srbije, šutirao je Mitrović, ali izblokiran je. U nastavku akcije korner, ali brane se Kamerunci.

45. + 3 minut – GOOOOL, 2:1 za Srbiju, Sergej Milinković Savić! Vodi Srbija! Primio je loptu u šesnaestercu Milinković-Savić i šutirao u desnu stranu gola Kameruna. Nemoćan je bio Epasi. Asistencija Andrije Živkovića.

Igraće se 6 minuta nadoknade.

45. + 1 minut – GOOOOL, 1:1, Pavloviiić!!! Centaršut Tadića iz slobodnjaka, visoko je skočio Strahinja Pavlović, šutirao glavom i doneo Srbiji izjednačenje. Sjajno.

43. minut – Ogromna šansa za Kamerun. Pogrešio je Saša Lukić, Kunde mu je oduzeo loptu ali na sreću brani šut Vanja Milinković-Savić. Lopta se odbija do Kundea, ali ovaj put šutira pored desne stative.

41. minut – Prošao je Kostić po levoj strani i pokušao da ubaci loptu u peterac po zemlji, ali izbacuje defanzivac Kameruna.

40. minut – Sve jači pritisak Srbije, brane se Kamerunci.

39. minut – Opasan napad Srbije, ali na kraju je sviran ofsajd. Tadić je šutirao daleko iznad gola.

38. minut – Bude se malo “orlovi”, preuzeli su inicijativu u poslednja dva minuta. Mnogo grešaka oba tima na sredini terena.

36. minut – Pali su igrači Srbije nakon primljenog gola, lopta je uglavnom u nogama Kamerunaca u ovim trenucima.

30. minut – Žuti karton dobija Basogog, zbog prigovora sa klupe.

29. minut – GOL, 1:0 za Kamerun. Kastaleto postiže gol iz neposredne blizine. Izveli su korner Kamerunci, Nkulu je prebacio glavom na drugu stativu, a tamo je sam bio Kastaleto koji samo prosleđuje loptu u praznu mrežu. Šteta, kažnjeni su promašaji Mitrovića sa početka utakmice.

28. minut – Korner za Kamerun. Bez ikakve potrebe Živković je uputio loptu ka golmanu sa nekih četrdesetak metara od gola, ali neprecizno.

26. minut – Grub start Pavlovića na sredini terena, morao bi biti oprezniji.

24. minut – Žuti karton za Nkulua. Udario je laktom Živkovića. Dobra pozicija za centaršut iz slobodnjaka iz skraćenog kornera, ali loš centaršut Tadića. Lopta je preletela sve igrače.

23. minut – Izveo je Tadić korner, ali pravo u ruke golmana Epasija.

21. minut – Korner za Srbiju. Prošao je Živković po desnoj strani, asistirao Maksimoviću ali je izblokiran.

20. minut – Odbranila se Srbija. Fauliran je jedan od defanzivaca srpske reprezentacije.

19. minut – Kunde preti. Istrčao je po desnoj strani i šutirao, ali brani Vanja Milinković-Savić. Korner za Kamerun.

17. minut – Još bolja šansa za Aleksandra Mitrovića. Sa deset metara od gola je šutirao iz poprilično čiste situacije, ali ide lopta pored gola. Ogromna šansa, skoro kao penal.

16. minut – Prvi šut Kameruna na utakmici. Šutirao je Nkulu, ali daleko od gola.

13. minut – Kostić je grubo startovao na Honglu. Ukazuje mu se pomoć već neko vreme.

10. minut – Fenomenalna šansa za Srbiju, Mitrović pogađa stativu! Izbacio je čuvara i levom nogom šutirao u suprotnu stranu gola Kameruna, ali lopta završava na stativi. U nastavku akcije šutirao je Kostić sa ruba šesnaesterca, ali visoko iznad gola.

9. minut – Centaršut Živkovića, izbacuje odbrana Kameruna.

8. minut – Pokušali su “lavovi” po desnoj strani sa loptom u prostor, ali neprecizno. Golman Srbije je pokupio loptu.

6. minut – Šansa za Mitrovića. Pokušao je glavom na centaršut Maksimovića, ali odlazi lopta preko gola. Prvi šut na utakmici.

5. minut – Pogrešio je Vanja Milinković-Savić prilikom dodavanja, ali završilo se bez posledica. Pokušali se Orlovi brzom kontrom, ali bezuspešno.

4. minut – Dobro su krenuli reprezentativci Srbije, konstantno pritišću odbranu Kameruna.

2. minut – Podigao se Mitrović, nastaviće utakmicu.

1. minut – Utakmica je počela. Fudbaleri Srbije kreću sa centra. Mitrović je završio na zemlji već u prvom napadu. Nije dobro.