PUN STADION U TEMERINU! ”TSK” pobedom preuzeo vrh i otvorio vrata višeg ranga! Dva gola PUPOVCA, gosti se kasno probudili (FOTO/VIDEO)

U okviru 29. kola Prve novosadske lige u Temerinu se odigrao derbi između dve ekipe iz vrha a domaćin je pobedom preuzeo vrh i sada ih još samo 90 minuta deli od plasmana u viši rang!

TSK Temerin 3-2 Fruškogorski partizan

Praznik fudbala juče u Temerinu, ovo je ono što nam treba! Dupke pun stadion, tražila se karta više a na stadionu više od 1500 gledalaca. Derbi je opravdao očekivanja, bilo je svega a domaćin je na kraju slavio i preuzeo prvo mesto na tabeli. Sada je sve u njihovim rukama. Gosti su rano primili gol i to ih je poremetilo, kasno su upalili motore pa je poraz bio neizbežan.

TSK Temerin Fruškogorski partizan

Odlična atmosfera na stadionu bila je uvertira utakmici sezone. Veliki broj pristalica iz Bukovca napunio je tribinu predviđenu za gostujuće navijače, a tačno preko puta njih bili su najvetreniji navijači ”TSK”-a iz Temerina. Taktičko nadmudrivanje na početku utakmice prekinula je greška u odbrani gostiju koju je iskoristio kapiten domaćih Jovo Pupovac i lukavim udarcem doveo svoju ekipu do prednosti za erupciju na tribinama. Bio je to 12. minut utakmice. Mogli su gosti da se vrate u igru nakon lošeg početka ali udarac Poznanovića nije bio dovoljno precizan. U 33. minutu u kaznenom prostoru oboren je Pupovac a glavni arbitar je bez oklevanja pokazao na belu tačku. Upravo je Pupovac preuzeo odgovornost i pogodio za 2:0! Bukovčani nisu nikako uspevali da nametnu svoj ritam. Ostali su bez udarca u okvir gola u prvom poluvremenu.

U drugom delu igre ekipe ”Fruškogorskog partizana” se polako probudila i počela da igra. Nisu nikako uspevali da uđu u završnicu ali su držali loptu i imali veći posed lopte. Domaćin je svoju šansu vrebao iz kontranapada a upravo u 80. minutu tako su i došli do trećeg gola. Kobiljski je gurnuo loptu u prostor za rezervistu Ergarca koji na drugoj stativi pronalazi Stevu Pavlova koji je ugurao loptu u gol za 3:0! Za mnoge je tu utakmica bila završena ali su gosti vrlo brzo uzvratili. Prolić je proigrao Petra Ilića koji je odlično šutirao i uz nešto lošiju intervenciju Vojvodića smanjio na 3:1 i vratio nadu svojoj ekipi da mogu do senzacije. Bukovčani su svim silama krenuli u napad i u 89. minutu preko Vladimira Devića stigli do drugog gola i uveli utakmicu u neizvesnu završnicu. Gostujući navijači su se probudili a usledilo je još četiri minuta pakla u Temerinu. Malo je falilo da Miroslav Klincov donese poravnanje nakon centaršuta Roganovića. Oslobodio se svog čuvara ali glavom nije zahvatio loptu kako je želeo. Svi na stadionu su se već bili uhvatili za glavu. Ipak promene rezultata više nije bilo pa je slavlje na stadionu u Temerinu moglo da počne!

Ekipa ”TSK”-a popela se na prvo mesto i sada imaju dva boda više od ”Fruškogorskog partizana”, ostalo je još poslednje 30. kolo da se odigra. Temerinci ukoliko savladaju ”ŽSK” iz Žablja u poslednjem kolu direktno će se plasirati u viši rang. Bukovčanima ostaje nada da uz pobedu u poslednjem kolu i povoljan rezultat iz Žablja mogu da se vrate na prvo mesto, u suprotnom, put do višeg ranga će potražiti kroz baraž.