Foto: commons.wikimedia.org
Kao i u ranijim planovima, novim Generalno urbanističkim planom (GUP) predviđeno je da Novim naseljem prolaze tramvajske linije.

Planirano je da Novim naseljem prolaze tramvajske linije ka garaži Gradskog saobraćajnog preduzeća. Tramvajske šine planirane su za bulevare Jovana Dučića i Kneza Miloša.

Novina u GUP-u je ta da se planira očuvanje delova trase stare pruge koja je išla ka Ranžirnoj stanici, te je predviđeno da ona bude deo parternog uređenja prostora.

Kada je u pitanju saobraćajna mreža na Novom naselju, nema novina, osim planiranja režijskih saobraćajnica i ulica oko novih stambenih objekata. Saobraćajnice će se u većoj meri graditi na Jugovićevu, gde je gradnja intenzivna, a u ostatku se uglavnom planira dodavanje biciklističkih i pešačkih staza, kao i parkinga – tamo gde je to moguće.

Kraj GSP-a se planira parking koji bi bio namenjen građanima koji u ovaj deo grada dolaze, kako bi svoje putovanje dalje nastavili tramvajem.

Ekapija

11 Comments
najstariji
najnoviji najviše glasova
Inline Feedbacks
View all comments
Tamara
02/10/2022 09:35

Nemojte molim vas

boki
02/10/2022 10:51

zasto to radite,imate elektro buseve,tramvaj se nikad nece isplatiti,uvek moras u rezervi da imas buseve ako dodje do kvara ili udesa,nema tu da tramvaj obidje i nastavi

Bik koji sedi
02/10/2022 12:40

Nastaviti putovanje tramvajem koji ce saobracati samo bul.kneza milosa i vojvode stepe? Bistro-nema šta.Ja mislio ti tramvaji ce saobracati po celom gradu i tad bi to bila dobra ideja.Ovako-ništa.

Gojko
02/10/2022 13:56

Da da evo tramvaj samo što nije krenuo.Mislim da je izašao i red vožnje.

Nebojša
02/10/2022 14:03

Veću budalaštinu odavno nisam čuo,neko kao da ne želi da Naselje ostane najnormalniji deo grada,sa uredhenim parkinzima,saobraćajem,širokim bulevarina,nego bi da pravi haos i da ga uništi .Koja je opravdanost takvog idiotluka?

Vidoje
02/10/2022 14:40

E ovo je prava stvar

Zoki
02/10/2022 16:04

Najgluplja ideja koju sam cuo u poslednje bre.

Last edited 2 meseci ranije by Zoki
Ime
02/10/2022 20:27

Svi Bulevari dužinom a popreko veze električni autobusi. Nema para al će se uzajmiti i rešiti ovaj smrad i prljavština u gradu

Milorad
02/10/2022 21:56

Tramvaji u Novom Sadu je najveći promašaj jer je i ovako velika gužva i usporen saobraćaj a iskorišćenost autobusa je sve manja tako da bi tramvaji samo pravili buku i usporavali saobraćaj u gradu.

Marko
03/10/2022 11:11

Da… prvo na novom naselju, pa im se svidi i onda krenu po celom gradu. Nemojte leba vam. Pravite vi sebi Beograd negde drugde, ne dirajte Novi Sad. Jeste nekad bio tranvaj, ali bolje nam je ovako. Neki ljudi na zalost se jos nisu snasli ni po kruznim tokovima, a ne jos pruge da im ubacite. Guzva polako postaje kao u Beogradu. Elem, kome se zivi u Beogradu nek ide tamo da zivi.

Last edited 1 mesec ranije by Marko
Vinko
04/10/2022 14:02

Apsolutna budalastina!!!!!