Decembar širom Evrope obeležen je božićnim marketima ili takozvanim adventima, u mnogim prestonicama, a za NS Uživo govorio je Nikola iz turističke agencije „Modena“ i preporučio nekoliko „hit“ destinacija na koje ovog meseca možete otići kako biste doživeli pravu prazničnu magiju.
U njihovoj ponudi, nalaze se putovanja na nekoliko destinacija, jednodnevni izlet u Budimpeštu, Zagreb ili Temišvar, kao i novogodišnji aranžmani sa odlascima u Istanbul, Berlin, Ohrid.

Za jednodnevne izlete moraćete da izdvojite od 19 do 39 evra po osobi, a za višednevne od 109 do 239 evra, u zavisnosti od destinacije koju izaberete.
Sve ture uključuju autobuski prevoz i organizaciju putovanja, dok su obilazak gradova, božićne pijace i praznično uređene ulice glavni deo programa. Iz agencije navode da su ovi izleti idealni za putnike koji žele kratko, povoljno i sadržajno putovanje u praznično vreme, uz bogat vizuelni i kulturni doživljaj.
Očekuje se da će interesovanje za advent ture biti posebno veliko tokom decembra, pa iz agencije preporučuju blagovremene rezervacije.

U ovom periodu godine, izleti i obilaski božićnih marketa su veoma popularni, a posebno u gradovima koji su nam geografski bliski, kao što su recimo Budimpešta, Temišvar, Pečuj, Segedin, Osjek, pa obratite pažnju ukoliko planirate putovanje, kakvo je stanje na granicama, s obzirom da vikendima umeju da budu baš velike gužve.
nsuzivo.rs







