Dešavanja u Novom Sadu u JUNU: 30 dana letnje zabave, koncerata i festivala

Kad stigne jun stignu i sve asocijacije na leto. Štrand, plaža, kupaći kostimi, more, provod, kokteli, koncerti, festivali i odlična zabava. Dani u junu postaju duži, a noći kraće. Iako kraće junske noći su ispunjene raznim dešavanjima. Imamo 30 dana i 30 noći rezervisani su za odličan provod. Ne dozolite sebi da propustite neko od mnogobrojnih dešavanja u našem gradu ovog juna.

Evo šta nas očekuje ovog meseca u Novom Sadu:

Bazari:

75. Novosadski noćni bazar na Ribljoj pijaci, 6. juna

Na Ribljoj pijaci, najstarijoj u Novom Sadu, od 18:00 do 24:00, očekuje vas najraznovrsnija ponuda autentičnih proizvoda malih proizvođača i rukotvoraca.

Bogat muzički program vratiće mnoge u detinjstvo, u vesele decenije druge polovine i kraja 20. veka!

U kreativnoj zoni bazara, preko puta ulaza u Arhiv Vojvodine, biće kao i uvek lepih sadržaja za najmlađe.

Budite kreativni ovaj put!

Izvadite stare krpice iz ormara, upriličite sebi lude frizure, ne razmišljajte o uklapanju drečavih boja i dođite da zajedno bazarimo, pazarimo, podržimo male proizvođače i kreativce iz cele Srbije!

 


Berza vinila, kompakt diskova, kaseta, stripova i knjiga u subotu, 7. juna u SKCNS Fabrici

Berza vinila, kompakt diskova, kaseta, stripova i knjiga održaće se u subotu, 7. juna od 10 do 15 časova u SKCNS Fabrici.

Na berzi će se naći nova izdanja, stara izdanja i rariteti.

Izlagači treba da se prijave na mejl jovangvero@yahoo.com.

Ulaz za posetioce je besplatan.


„Fenseraj ukusa“ na Detelinarskoj pijaci, 14. juna i 28. juna na Limanskoj pijaci

Organizatori festivala „Fenseraj ukusa“ vas pozivaju da im se i u ovoj godini pridružite na manifestaciji posvećenoj najlepšim i najzanimljivijim ukusima iz Srbije gde vas očekuju još lepši ukusi i rukotvorine i sjajna atmosfera.

Fenseraj ukusa možete posetiti od 18:00 do 23:00 časa.

Sve izmene i informacije u vezi programa možete pronaći na Fejsbuk stranici organizatora.


„Start Up“ Novosadski noćni bazar na Ribljoj pijaci, 20. juna

Foto: nsuzivo.rs

Manifestacija je, pre svega, namenjena onima koji su novi u preduzetničkim vodama i koji su tek pokrenuli svoj posao malog proizvođača, kao i za dosadašnje izlagače na Novosadskom noćnom bazaru koji su voljni da svojim iskustvom pomognu novima u poslu i izlažu svoje proizvode i na ovakvom događaju. „Start Up“ Novosadski noćni bazar posetiocima nudi uživanje u večernjoj kupovini kvalitetnih domaćih proizvoda uz pregršt dobre zabave.

Festivali:

Zmajeve dečije igre, od 2. do 11. juna na više lokacija u gradu

Junski programi Zmajevih dečjih igara su najveći festival stvaralaštva za decu u Jugoistočnoj Evropi i najstariji festival te vrste u Evropi. To je kompleksna višednevna manifestacija, jedinstveni festival stvaralaštva za decu i mlade, u okviru kojeg i profesionalni umetnici i najmlađi imaju priliku da predstave sopstvene umetničke veštine. Festivalski programi (književni, dramski, muzički, likovni, multimedijalni i segmenti novih medija) obuhvataju, predstavljaju, afirmišu i popularišu dečje i stvaralaštvo za mlađu populaciju. Sve programske aktivnosti junskog festivala Zmajevih dečjih igara se baziraju na interaktivnosti koju umetnici postižu tokom stvaralačkih procesa, sa decom i mladima. Programske lokacije su brojne, segmenti decentralizovani, i održavaju se u prostorima gradskih ustanova, udruženja i asocijacija kulture i obrazovanja, kao i na otvorenom, u starom gradskom jezgru Novog Sada i okolnim naseljima i mestima.

Učešće i poseta svim sadržajima festivala je besplatna.


Sve detalje Zmajevih dečijih igara pronađite na zvaničom sajtu festivala.

Šesti po redu „Zeleni festival” za decu od 2. do 5. juna: Pet dana besplatnih ekoloških radionica i zabave u Zabavnom parku „Starli”, Bulevar vojvode Stepe 56

Zvanično otvaranje festivala zakazano je za ponedeljak, 2. juna, u 18 časova i to eko maskembalom, na koji mogu da se prijave svi zainteresovani, dok se mesta ne popune. Organizatori naglašavaju da je potrebno da maska bude napravljena od recikliranih materijala, a specijalni žiri će odabrati i nagraditi najkreativnije eko maske.

Pet dana besplatnih ekoloških radionica i zabave namenjeni su deci od pet do deset godina, koja će kroz interaktivan program posvećen očuvanju prirode razvijati svoju ekološku svest i učiti kako da postanu pravi prijatelji prirode. Kako se 5. juna obeležava Svetski dan zaštite životne sredine, radionice su posvećene značaju očuvanja prirode i doprinosu pojedinca, odnosno šta svako od nas može da uradi za životnu sredinu.

“Ukoliko roditelji žele da prijave dete na radionice, to mogu učiniti na našem sajtu Dečje ekološke akademije, gde se nalazi prijavni formular, kako bi rezervisali mesto na popodnevnim radionicama. Sarađujemo sa brojnim novosadskim obrazovnim ustanovama, te je prepodnevni program rezervisan za organizovane grupe dece sa ciljem da nagrade đake i učitelje i učiteljice koji su se posebno istakli kroz projekat „Eko kultura”. I ove godine, vrata „Zelenog festivala” su otvorena za javnost poslepodne, zato pozivamo roditelje da obrate pažnju na deo programa od 18 do 20 časova, koji je namenjen deci uzrasta od pet do 10 godina”, poručuje koordinatorka Udruženja „Dečija ekološka akademija” Danica Cimbal, koji su inače organizatori ovog ekološkog događaja.

Najmlađi će u narednim danima imati prilike da čuju ko su ornitolozi i čime se bave, na koji način možemo da pomognemo pticama tokom cele godine, ali i zašto su ptice važne u prirodi, zašto se sele i sa kakvim se izazovima susreću na svom putu. Ko su nam najpoznatije selice i stanarice, koji je značaj zaštićenih staništa i reka u Vojvodini, šta je to organski otpad i kako kompostirati, kako otpad utiče na prirodu i kako ga možemo prenameniti u umetnička dela, takođe će biti teme od značaja o kojima će biti reči, no biće organizovane i baštenske i sportske radionice.

Kompletan program „Zelenog festivala” nalazi se na sajtu Udruženja „Dečja ekološka akademija”, kao i na njihovim društvenim mrežama.


Festival rakije “Domaća nota” 8. juna u bašti gostione Kod Crnog Petla

Od 16:00 do 22:00 možete uživati u najboljim rakijama iz cele Srbije – uz tamburaše i dobre zalogaje!

Karte za festival možete kupiti na svim prodajnim mestima “Gigstix-a” kao i onlajn.


Koncerti:

Kluboslavija u subotu, 14. jun na Štrandu


Repertoari pozorišta:

Srpsko narodno pozorište

162. sezona u SNP nudi veoma bogat program, ljubitelji pozorišta će moći da uživaju u klasicima koji oduzimaju dah.

SNP
Foto: Gradske info

Pogledajte repertoar SNP-a za mesec jun.


Pozorište mladih

Pozorište mladih, mesto u kojem odrastamo, u kojem od dece postajemo ljudi.

Repertoar pozorišta za mesec jun


Novosadsko pozorište/Ujvideki Szinhaz

Novosadsko pozorište/Ujvideki Szinhaz nastalo je 1974. godine s idejom da pomogne u očuvanju kulturnog identiteta Mađara u Vojvodini. Adresa u Jovana Subotića 3-5 vrlo brzo postala je, međutim, mesto na kojem su rasle neke mnogo ozbiljnije i kompleksnije pozorišne priče… Vremenom je ovo pozorište uspelo da postane, ne samo mesto okupljanja mađarske elite, nego je i prevazišlo mađarski okvir te danas slovi za jedno od najrelevantnijih pozorišnih adresa u Srbiji i regionu.

Repertoar pozorišta za mesec jun


Izložbe:

Autorsko vođenje kroz izložbu “Priroda i društvo” 4. juna u Muzeju Vojvodine

Autorsko vođenje biće održano u sredu 4. juna u 18 sati (Dunavska 35).

Izožba prikazuje radove koji su nastali nakon Umetničke kolonije Muzeja Vojvodine održane od 1. do 5. jula 2024. godine u Vrdniku.

Na njoj je učestvovalo šest umetnika: Milena Putnik, Milica Ružičić, Nemanja Milenković, Drjan Ivanović alijas Wuper, Branislav Nikolić i Nikola Popović.


Izložba Lane Tikveše od 2. juna u Likovnom salonu KCNS

Izložba Lane Tikveše biće otvorena u pondeljak 2. juna u Likovnom salonu Kulturnog centra Novog Sada i moći će da se pogleda do 23. juna.

LANA TIKVEŠA rođena je u Beogradu 1971. godine. Diplomirala je na Fakultetu primenjenih umetnosti i dizajna u Beogradu 1996. godine na Odseku keramike i predmetu Unikatna keramika. Magistrirala je na istom fakultetu 2002. godine. Od 2004. zaposlena je na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu, trenutno u zvanju vanrednog profesora.

Izlaže od 1993. i od tada je imala 15 samostalnih i preko 80 grupnih izložbi u zemlji i inostranstvu. Nosilac je brojnih priznanja i nagrada, a njeni radovi nalaze se u privatnim i javnim kolekcijama.

Član je ULUPUDS-a od 1997. godine. Član je udruženja i galerije „Blatobran” od 2015. godine. Živi i radi u Beogradu.


Uživajte!

gradskeinfo.rs

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

NAJNOVIJE VESTI DANA 23.06.2025. godine – NS NEWS (VIDEO)

VUČIĆ: Moramo da podignemo odbrambene sposobnosti Predsednik Srbije Aleksandar Vučić...