Dobrovoljnom vatrogasnom društvu “dr Laza Kostić“ iz Novog Sada potrebna je finansijska pomoć za kupovinu mlađeg vozila za njihove potrebe.
DVD “dr Laza Kostić“ već više od 154 godine učestvuje u akcijama gašenja požara, spasavanju ljudi i imovine, kao i prevenciji i sanaciji posledica tragičnih događaja. Od pre par godina ponovo su formirali operativnu jedinicu koja redovno izlazi na intervencije.
Sticajem okolnosti, nalaze se na istoj adresi kao i profesionalna Vatrogasno-spasilačka jedinica MUP-a i u slučaju većeg broja intervencija priskaču u pomoć.
Dobrovoljno vatrogasno društvo trenutno nema svoje vatrogasno vozilo, već koriste vozilo koje im je pozajmilo bratsko dobrovoljno vatrogasno društvo iz Budisave. Radi se o starom kamionu, koji je više za muzej, nego za izlazak na intervenciju. Uprkos tome, oni redovno izlaze na intervencije i daju svoj maksimalni doprinos u očuvanju zajednice.
Protekle godine učestvovali su na preko 50 intervencija na teritoriji Grada Novog Sada a sada im je potrebna naša pomoć kako bi skupili pare i kupili vozilo koje su pronašli u Sloveniji. Vozilo košta 8.500 evra, a do sada su uspeli da skupe polovinu sredstava.
Vozilo koje trenutno koristi Dobrovoljno vatrogasno društvo “dr Laza Kostić“:

Ukoliko ima zainteresovanih kompanija ili sugrađana, svoj doprinos za kupovinu mlađeg vozila možete izvršiti na račun 340-1473-70.
Dobrovoljno vatrogasno društvo možete kontakirati i putem društvenih mreža ili na email adresu:dvdlazakostic@vsgns.rs
View this post on Instagram
nsuzivo.rs







