Novi Sad(FOTO) Završena obnova fasade zgrade Skupštine AP Vojvodine

(FOTO) Završena obnova fasade zgrade Skupštine AP Vojvodine

spot_img
spot_img

Nakon obnove fasade zgrade Pokrajinske vlade završeni su i radovi na čišćenju, konsolidaciji i zaštiti kamene fasade zgrade Skupštine AP Vojvodine.

Ukupna vrednost završene investicije, koja je obuhvatila sanaciju i rekonstrukciju fasada zgrada Pokrajinske vlade i Skupštine AP Vojvodine, iznosi 59 miliona dinara. Sanacija je obuhvatila čišćenje kamene fasade, rekonstrukciju oštećenih ili nedostajućih delova, otklanjanje grafita, nanošenje zaštitnog premaza.

Radovi su bili pod stručnom kontrolom Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu i konzervatorskim nadzorom Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada.

Pokrajinska vlada pokrenula je obnovu fasada u zoni Banovinskog kompleksa, u ulicama Mihajla Pupina, Jovana Đorđevića i Platonovoj, koja će biti realizovana u saradnji sa Gradskom upravom i Zavodom za zaštitu spomenika Grada Novog Sada.

Naredne, 2021. godine, biće sanirana i obnovljena i fasada zgrade Srpskog narodnog pozorišta.

Nsuzivo.rs

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

POČEO NOVOSADSKI ZIMZOLEND – Praznični vatromet oduševio posetioce (VIDEO)

Novosadski Trg slobode danas je zablistao u punom sjaju...

Novi Sad dobija novo železničko stajalište na Rumenačkom putu: Počeli radovi na uređenju tehničko-putničke stanice“

Novi Sad dobija novo železničko stajalište na Rumenačkom putu -...

NAJNOVIJE VESTI DANA 05.12.2025. godine – NS NEWS (VIDEO)

SAOBRAĆAJ: Više od 3.800 nezgda u prvom kvartalu 2025....