Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin i ambasador Španije Huan Hose Sans Aparisio sastali su se danas u Gradskoj kući i saglasili se da su kultura, sport i privredni projekti oblasti od zajedničkog interesa za špansku ambasadu i Grad Novi Sad.
Mićin je istakao značaj učešća španskih kompanija na privrednim manifestacijama u Novom Sadu koje, kako je rekao, povezuju domaću i stranu privredu i doprinose ekonomskom razvoju, istaknuto je u saopštenju Grada Novog Sada.
On je posebno istakao da sve veći broj turista iz Srbije bira Španiju kao poželjnu destinaciju, kao i da da su španski turisti više nego dobrodošli da posete Srbiju i Novi Sad koji ima mnogo toga da ponudi.
Aparisio je rekao da bi intenziviranje i formalizovanje bratskih odnosa Novog Sada sa nekim od španskih gradova otvorilo nove mogućnosti, ocenivši da bolja povezanost dveju zemalja na taj način podstiče i dalju kulturnu i privrednu razmenu.
On je naglasio da mu je posebno zadovoljstvo što je u Novom Sadu nedavno održan Međunarodni flamenko festival, kao i to što se trenutno odvijaju Dani španskog filma u Kulturnoj stanici „Svilara“.
Ambasador je pozdravio i zajedničko organizovanje sportskih manifestacija Grada i Ambasade najavljeno za narednu godinu.
Mićin i Aparisio su se saglasili da su kultura, sport i privredni projekti oblasti od zajedničkog interesa, i da će nastavak saradnje između Grada Novog Sada i ambasade Španije značajno doprineti produbljivanju prijateljskih veza i međusobnom razumevanju, navodi se u saopštenju Grada Novog Sada.
tanjug







