Pet puta dnevno voziće najbrži „intersiti“, četiri puta „regio ekspres“ i devet puta „regio“, koji ne propušta nijednu stanicu. Cenovnik, zvanično, još nije objavljen. Jedino je izvesno da će u promotivnom periodu, ne zna se dokle, vožnja u jednom pravcu koštati 300 dinara. Kao i u ostalim vozovima, deca do sedam godina se voze besplatno.
Povratna karta „intersitijem“ trebalo bi da košta 1.600 dinara.
Dugo očekivana železnička veza dva grada voziće u tri varijante. Najbrže garniture prelaziće trasu za 36 minuta. Osim na početnoj i krajnjoj stanici, stajaće još samo u Novom Beogradu.
Srednje brzi, odnosno „regio ekspres“, voz stajaće na sedam usputnih stanica: Novi Beograd, Batajnica, Nova Pazova, Stara Pazova, Inđija, Beška i Sremski Karlovci. Prosečno vreme putovanja trajaće 49 minuta. I u ovoj varijanti putnike će voziti nove KISS 200 garniture i to na sprat.
Oni koji ne žure imaju opciju „regio“. Ta opcija nudi devet polazaka svakog dana i dva grada će spajati za 57 minuta. Voziće „štadler“ garniture, ali tipa „flirt“.
Najveću dozvoljenu brzinu od 200 kilometara na sat, putnici će osetiti od stanice Batajnica do rasputnice Karlovački vinogradi, u dužini od 41,4 kilometra. Putnici u vozu mogu da računaju na usluženje, koje ne ulazi u cenu karte, punjače za elektronske uređaje, internet…
novosti.rs/nsuzivo.rs






