Istaknuto (ARHIVA)U cilju povećane bezbednosti pešaka: Pušten u redovan rad još jedan pešački...

U cilju povećane bezbednosti pešaka: Pušten u redovan rad još jedan pešački semafor u Novom Sadu

spot_img
spot_img
Pušten je u redovan rad pešački semafor na novoformiranom pešačkom prelazu u zoni raskrsnice Bulevara Evrope i ulica Laze Nančića i Pavleka Miškina, obavestila je Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije.

Zahvaljujući detektorskom režimu rada semafora, omogućen je najviši nivo bezbednosti svih učesnika u saobraćaju, a posebno je olakšan prelazak pešaka preko izuzetno prometnog Bulevara Evrope.

Takođe, zahvaljujući nivelaciji i postavljanju taktilnih ploča, pešačke površine su prilagođene potrebama kretanja slabovidih, kao i osoba sa invaliditetom.

U okviru radova na postavljanju semafora, izvedeni su i radovi na izgradnji dela pešačkih i biciklističkih površina i uređenje prelaza preko Bulevara Evrope, kao i radovi na izgradnji pešačke staze u zoni prelaza preko Ulice Polgar Andraša.

Nadležni apeluju na vozače da povećaju opreznost i dodatno obrate pažnju na novopostavljenu svetlosnu signalizaciju na Bulevaru Evrope.

nsuzivo.rs

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

NAJNOVIJE VESTI DANA 15.04.2026. godine – NS NEWS (VIDEO)

UŽAS: Mladić koji je pao sa krova azotare u...

POTPISAN SPORAZUM O SARADNJI Festival „Ritam Evrope“ u Sremskim Karlovcima

Sporazum o saradnji između Opštine Sremski Karlovci i festivala...

Gradonačelnik Mićin obišao Spens povodom 45 godina postojanja: On je simbol Novog Sada

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin posetio je danas JP...