Učenice iz Novog Sada dobitnice besplatnog školovanja na ITAcademy

       

I ove godine besplatna školovanja za đake generacije zahvaljujući saradnji Kraljevske fondacije i ITAcademy.

Kompanija LINK group u saradnji sa Fondacijom Nj.K.V. Prestolonaslednika Aleksandra za
obrazovanje i kulturu odabrala je 30 maturanata – đaka generacije, sa teritorije Srbije i
Republike Srpske koji će dobiti besplatno školovanje na ITAcademy.

Vest o otvorenom konkursu finansijske podrške objavljena je na svečanom prijemu
maturanata na Belom dvoru, a svi đaci zainteresovani za jednogodišnje školovanje slali su
prijave i motivaciona pisma do 17. jula.

U motivacionim pismima imali su zadatak da se predstave i opišu šta bi želeli da rade i na
koji način planiraju da iskoriste nagradu za usavršavanje i napredovanje. I ove godine je
vladalo veliko interesovanje za IT obuke i nije bilo nimalo lako odabrati 30 najinspirativnijih
pisama.

Među odabranim đacima nalaze se i učenice Vesna Cerović i Nikolina Vasović iz Novog Sada.

Odabrani su sledeći kandidati:

1. Pavle Kokanov, Srednja tehnička škola „Milenko Brzak-Uča”, Ruma
2. Nebojša Racanović, Srednja stručna i tehnička škola Gradiška, Gradiška
3. Monika Miljković, Ekonomska škola, Niš
4. Teodora Ristoski, XII beogradska gimnazija, Beograd
5. Ivana Kašiković , Gimnazija „Jovan Dučić”, Trebinje
6. Željko Tripić, SŠC „Jovan Cvijić”, Modriča
7. Maša Marinković, XIII beogradska gimnazija, Beograd
8. Branislav Beković, Farmaceutsko-Fizioterapeutska škola, Beograd
9. Tamara Vuksanović, Ekonomsko-trgovinska škola Kosovska Mitrovica, Kosovska
Mitrovica
10. Nikola Jankovic, Ugostiteljsko-turistička skola, Čajetina
11. Aleksandar Popovic, Tehnička škola Šabac, Šabac
12. Jovan Senić, Mašinsko-elektrotehnička škola „Goša”, Smederevska Palanka
13. Jovana Vuksanović, Ekonomsko-trgovačka škola „Knjaz Miloš”, Gornji Milanovac
14. Marko Kuzmanović, Stručna hemijska i tekstilna škola, Šabac
15. Teodora Savić, Belocrkvanska gimnazija i ekonomska škola, Bela Crkva
16. Ana Mladenovic, Srednja škola „Nikola Tesla”, Boljevac
17. Milica Sandić, Srednja stručna škola „Miloš Crnjanski” , Kikinda
18. Veljko Cvetković, Tehnička škola „Rade Metalac”, Leskovac
19. David Mitrić, Ekonomska škola “9.maj”, Sremska Mitorvica
20. Dušan Tričković, Mašinsko-elektrotehnička škola, Bor
21. Marija Krstić, Prva beogradska gimnazija
22. Ana Nedeljković, Srednja muzička škola “Vatroslav Lisinski”, Beograd
23. Ilija Golubović, Tehnička škola “Sava Munćan”, Bela Crkva
24. Vesna Cerović, Gimnazija „Laza Kostić“, Novi Sad
25. Emilija Stanković, Tehnička škola, Vlasotince
26. Nikola Ranković, Srednja ekonomska škola Barajevo, Barajevo
27. Nikola Milićević, Srednja skola”Djura Jaksic”, Rača Kragujevačka
28. Nikolina Vasović, Srednja mašinska škola, Novi Sad
29. Mirjana Panić, Poljoprivredna škola sa domom učenika Valjevo, Valjevo
30. Jefimija Najdić, Gimnazija “Bora Stanković”, Vranje

Autor: nsuzivo.rs

Komentari: