SvetDODIK SE U MOSKVI SUSREO SA LAVROVOM: Nastavljamo da jačamo saradnju

DODIK SE U MOSKVI SUSREO SA LAVROVOM: Nastavljamo da jačamo saradnju

spot_img
spot_img

Predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik sastao se danas u Moskvi s ruskim ministrom spoljnih psolova Sergejem Lavrovom.

Dodik je na mreži Iks objavio da se nastavlja jačanje saradnje između Republike Srpske (RS) i Rusije, zasnovane na poštovanju i zajedničkim interesima.

„Srdačan susret u Moskvi s ministrom spoljnih poslova Rusije Sergejem Lavrovom. Republika Srpska ceni prijateljske odnose i podršku Rusije, kao i međusobno razumevanje, koje gradimo godinama. Nastavljamo da jačamo saradnju zasnovanu na poštovanju, stabilnosti i zajedničkim interesima“, napisao je Dodik.

Dodik je u delegaciji Republika Srpske koja je danas na Crvenom trgu prisustvovala svečanoj vojnoj paradi povodom Dana pobede nad fašizmom, a potom prijemu i ručku koji je upriličio ruski predsednik Vladimir Putin.

U delegaciji Republike Srpske su i predsednik tog bh. entiteta Siniša Karan i predsednik Narodne skupštine RS Nenad Stevandić.

Najavljeno je da bi tokom dana delegacija RS trebalo da se sastane s ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.

Kurir.rs

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najčitanije

Podelite članak:

Pretplata na obaveštenja

Još ovakvih vesti
slični sadržaji

Bogatstvo 500 najimućnijih ljudi sveta poraslo za 336 milijardi dolara u jednom danu

Petsto najbogatijih ljudi na svetu je u ponedeljak povećalo...

Snažan zemljotres i u Kini: Treslo se jačinom 6,1 stepen po Rihteru

ZEMLjOTRES magnitude 6.1 stepeni Rihtera zabeležen je u utorak,...

Putin raspisao izbore za Državnu dumu za 20. septembar

Predsednik Rusije Vladimir Putin potpisao je ukaz kojim...