BEZ IZGUBLJENOG SETA: Kecmanović gazi Australijan openom

oto Alo.rs
Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u treće kolo Australijan opena, pošto je u Melburnu pobedio Amerikanca Tomija Pola sa 7:6, 7:5, 7:6.

Kecmanović, 77. teniser sveta je 41. igrača na ATP listi savladao za dva sata i 58 minuta.

U prvom setu srpski igrač je vodio sa 4:2, ali je Pol uspeo da vrati brejk u osmom gemu, a set je zatim otišao u taj-brejk.

Amerikanac je u taj-brejku vodio sa 4:6 i imao je dve vezane set lopte, a potom pri rezultatu 6:7 još jednu, da bi srpski teniser u nastavku osvojio tri uzastopna poena za vodjstvo u setovima.

Već u prvom gemu drugog seta američki igrač dolazi do brejka, koji Kecmanović uspeva da vrati u četvrtom gemu.

Pri rezultatu 5:4 i servisu Pola, srpski teniser je imao jednu set loptu, koju nije realizovao, da bi potom u 12. gemu iskoristio treću set loptu.

Tokom trećeg seta oba tenisera su čuvala svoje servise, a u taj-brejku je čak tri set lopte imao Amerikanac, poslednju pri rezultatu 7:8.

Kecmanović zatim osvaja tri vezana poena i tako dolazi do svog najboljeg plasmana na Australijan openu.

Za protivnika u trećem kolu će imati Italijana Lorenca Sonega, 25. nosioca na prvom grend slemu u sezoni.