DINAMO U TEŠKOJ SITUACIJI! Ubedljiva pobeda ”Jedinstva”, kaznili goste za silne promašaje! (VIDEO ; FOTO)

Jedinstvo Dinamo

U okviru 27. kola Prve novosadske lige u Gospođincima su se sastali domaće ”Jedinstvo” i ”Dinamo” iz Budisave.

Jedinstvo 4-0 Dinamo

Ekipa ”Dinama” iz Budisave doživela je novi poraz i sebi dodatno zakomplikovala situaciju. Iako nije još sve gotovo i ako je još devet bodova u igri, samo pravo čudo može spasiti ”Dinamo” od ispadanja. Imaju pet bodova manje od prvog iznad sebe, ekipe ”Tatre” iz Kisača.

Gosti su krenuli hrabro od starta iako su bili vidno oslabljeni zbog povreda i parnih kartona. Prvu priliku imao je domaćin, nakon centaršuta Dinića, Jovanović je glavom zatresao prečku. Na isteku 15. minuta golman domaćih Tankosić paradom je spasao svoju mrežu. Gosti su najbolju šansu imali preko Radojčića, dobio je povratnu loptu na visini penala ali je njegov udarac otišao daleko preko gola. Par minuta kasnije, slična akcija ali po desnoj strani. Loptu serviranu na tacni dobio je Živko, ali je i on takođe šutirao snažno preko gola. Kako to obično biva, usledila je kazna. U 41. minutu, Ikonić je maestalno petom proigrao Večanskog koji poprečnim dodavanjem kroz peterac pronalazi usamljenog Rankov Aleksandra koji samo prosleđuje loptu u mrežu za 1:0. Na isteku 45. minuta gosti su došli do gola, ali je pogodak poništen zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao napadač Manojlović.

Na početku drugog dela ponovo gosti opasni. Lošu reakciju odbrane nije iskoristio Manojlović. Levom nogom poslao je loptu tik preko prečke. U 55. minutu Aleksandar Rankov postiže drugi gol na utakmici, nakon slične akcije. Ikonić je probio po desnoj strani i na drugoj stativi pronašao Rankova koji ponovo bez većih poteškoća postiže gol. Sve dileme otklonio je rezerevista Stančić Darko. Ispratio je brz kontranapad Večanskog čiji udarac je uspeo da zautavi čuvar mreže Rakita, međutim, lopta se odbila pravo do Stančića koji šalje loptu u gol za 3:0 u 71. minutu utakmice. Goste iz Budisave gol nikako nije hteo. Čak u dva navrata svoj udarac je oprobao i defanzivac Đaković ali je lopta u oba slučaja otišla pored stative. Konačnih 4:0 postavio je Stančić Darko svojim drugim golom. Iskoristio je loše dodavanje rezerviste Kitanovića.

Jedinstvo se nalazi na sredini tabele, a sa ova tri boda na kontu imaju ukupno 34. Gosti iz Budisave i nakon ovog kola nalaze se na začelju sa svega 17 osvojenih bodova. Do kraja su ostala još tri kola, a naredno 28. kolo na programu je već u sredu.

Sudijska trojka: Grgurović Pavle, Tošić Vladimir i Štumpf Željko

Delegat utakmice: Goran Pezer

Sudijska trojka sa utakmice

Jedinstvo: Tankosić, Zorić, Ikonić (od 78. Stamenković), Tepić, Večanski, Dimić, Jokić (od 64. Stančić), Rankov (od 64. Zukić), Malinović, Jovanović, Tepić M (od 64. Bubnjević).

Dinamo: Rakita, Radojčić (od 39. Kitanović), Babić, Grujić, Živko, Manojlović, Bikicki, Malešević, Pešić, Miškić, Đaković.