DVOSTRUKI STRELAC: Mitrović stigao do 100. gola, rekord je sve bliži (VIDEO)

Foto Butasport
Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović postigao je nova dva gola u dresu Fulama u pobedi njegove ekipe protiv Milvola 3:0.

U susretu 30. kola Čempionšipa na “Krejven kotidžu” Mitrović je najpre zatresao mrežu u 29. minutu.

Simbolično je bilo to što je baš u 29. minutu postigao i svoj 29. gol u sezoni.

Potom se upisao i u 50. minutu za svoj 30. ligaški gol u sezoni. I to u samo 27 mečeva, a ima i sedam asistencija na svom kontu.

To je ujedno i njegov 100. gol u engleskom fudbalu od kako je pre sedam godina stigao iz Andrlehta u Njukasl.

Njemu nedostaju još dva pogotka da obori rekord Čempionšipa po broju postignutih golova u jednoj sezoni koji je prošle sezone postavio Ivan Toni u dresu Brentforda (31).

Njegov Fulam je ubedljivo prvi sa 61 bodom, odnosno osam više od prvog pratioca Blekburna koji ima i meč više. Treba istaći i da Bornmut i QPR imaju meč manje od Fulama i 52, odnosno 51 bod.