EKIPE IZ VRHA I DALJE BEZ GREŠKE! Ima li nade za Gospođinačko Jedinstvo? Prečka spasila Omladinac (VIDEO)

Omladinac ŽSK

U subotu su odigrane sve utakmice 21. kola Novosadske lige , dok su utakmice 21. kola Gradske lige odigrane u ponedeljak.

Lider na tabeli OFK Slavija nastavila je pobednični niz, ovog puta žrvta je bila ekipa Petrovaradina. Već nakon prvih 45 minuta pitanje pobednika bilo je rešeno, Ružić i Asani su pogodili u 17. i 30. minutu. Tačku na utakmicu postavio je Asani svojim drugim golom u 55. minutu utakmice. Petrovaradin je nakon ovog poraza u sve težoj situaciji u borbi za opstanak. Drugoplasirani Šajkaš 1908 iz Kovilja deklasirao je na svom terenu goste iz Temerina 5:1. I ovde se pobednik već znao nakon prvog dela igre, a najviše se istekao prvi strelac lige Veselinović koji je na ovoj utakmici postigao het-trik. Tatra iz Kisača je golom Pekića došla do nova tri boda i nastavila poteru za vrhom. Omladinac iz Stepanovićeva savladao je na svom terenu ŽSK iz Žablja, čime je trenutno ”pobegao” iz opasne zone. I kada su svi praktično otipisali ekipu Jedinstva iz Gospođinaca dogodio se tračak nade. Uspeli su na gostovanju u Futogu da pobede 0:2 i upišu prvu ”trojku” u prolećnom delu sezone.

Bubnjević 38′; Đurđević 76′

• Prečka kapitena ŽSK-a pri rezultatu 1:0 za Omladinac.

Što se tiče Gradske lige Novi Sad, vodeća trojka ponovo bez greške. Lider OFK Sirig je na gostovanju u Novom Sadu uz malo muke uspeo da dođe do nova tri boda i zadrži prvo mesto na tabeli pred derbi koji je na programu sledeće nedelje. Drugoplasirana Bačka iz Begeča pobedom u Mošorinu 1:4 zadržala je drugo mesto, a raspoložena i raspucana ekipa Suseka deklasirala je na svom terenu Obilić iz Vilova sa čak 9:0. Čak četiri gola postigao je Bakoš Vladimir, napadač Suseka.