GOLČINA GLIŠIĆA: Tri godišnja doba za 90 minuta utakmice, od sunca do potopa! Komičan AUTOGOL domaćih (FOTO ; VIDEO)

Fruškogorac Bačka 1923

U okviru 27. kola Prve novosadske lige u Sremskoj Kamenici su se sastali ”Fruškogorac” i ”Bačka 1923” iz Đurđeva.

Fruškogorac 2-1 Bačka 1923

Lep sunčan dan pretvorio se potop i prolom oblaka. Sreća pa je drenaža na terenu u Sremskoj Kamenici dobra, pa se veća količina vode nije zadržavala na terenu. Uslovi za igru su bili otežani, ali obe ekipe su se prilagodile. Gosti nisu uspeli da zaleče rane od prošlonedeljnog poraza, dok je domaćin upisao još jednu pobedu na svom terenu.

Fruškogorac je na pravi način otvorio utakmicu. Već u 4. minutu su došli do prednosti. Mladen Glišić je dobio loptu sa desne strane, uvukao malo ka sredini i raspalio po lopti koja je kao raketa prohujala u gol. Čuvar mreže Lišić paradom je samo ulepaš pogodak. Gosti su prvu šansu stvorili preko Maksimovića ali je njegov udarac otišao pored gola. Nepažnju u odbrani domaćih i lošu komunikaciju nije iskoristio Rogić, malo mu je falilo da ukrade loptu. Domaćin je imao blagu terensku inicijativu, a udarcima sa distance pokušavali su da ugroze gol ”Bačke”. U 35. minutu utakmice počela je da pada jaka kiša i duva jak vetar pa je na terenu bilo manje fudbala a više se gledalo na sat koliko je ostalo do poluvremena.

Početak drugog poluvremena ispratio je prolom oblaka. Odlaganje nastavka utakmice nije se dovodilo u pitanje, bilo je uslova za igru pa je glavni arbitar Milorad Subašić dao znak za početak drugog dela. Mogao je Milan Rogić na samom početku lukavim udarcem da lobuje Rankova, lopta je otišla preko prečke. Par minuta kasnije zatresla se i prečka domaćih. Ćirin je odlično centrirao a iz drugog plana utrčao Rogić koji je unutrašnjim delom stopala pogodio prečku. Gosti su preuzeli terensku inicijativu a gol ”Fruškogorca” visio je u vazduhu. U nekoliko navrata odbrana ”zelenih” je intervenisala u zadnji čas. ”Bačka” je u 80. minutu došla do gola, ali je prvi pomoćnik glavnog arbitra signalizirao ofsajd poziciju Rogića. Dva minuta kasnije rezervista Srđan Radaković postiže gol za 2:0. Stevanović je šutirao a Lišić izbacio loptu samo do Radakovića koji je levom slabijom nogom iz prve poslao loptu pod prečku. Mirnu završnicu utakmice zakomplikovao je štoper domaćih Tucakov jer je nehotično glavom zatresao svoju mrežu u 88. minutu. Ipak, nije bilo vremena da gosti dođu makar do boda.

Tri boda ostala su u Sremskoj Kamenici. Đurđevčani su vezali treći uzastopni poraz a u narednom kolu na svom terenu protiv ”Siriga” će tražiti prekid serije.

Sudijska trojka: Subašić Milorad, Čobanov Dejan i Milutinović Mladen

Delegat utakmice: Kizić Srđan

Fruškogorac: Rankov, Teofilović, Andriga, Sapundžić V, Sapundžić N (od 55. Jevtić), Glišić, Krpović (od 46. Radaković), Stevanović, Tucakov, Popadić, Perović.

Bačka 1923: Lišić, Trivunović D., Ćirin, Stanković, Čegar (od 46. Topčiov), Đurić, Maksimović, Dangubić, Rogić, Trivunović S, Trivunović De.