Hokejaši Mladosti bolji od Vojvodine

U regionalnoj hokejaškoj ligi tokom vikenda Vojvodina je bila domaćin ekipi Mladosti. Gostujući tim zabeležio je dve pobede, ali u obe tek posle izvođenja penala. Tim trijumfima osigurali su četvrto mesto na tabeli pred predstojeći plej-of.

Nisu uspeli, usled zdravstvenih problema, oslabljeni hokejaši Vojvodine da ostvare cilj, te da u duelu sa ekipom istog kvaliteta zabeleže trijumfe, i pred plej-of obezbede bolju poziciju na tabeli. Napadačkom igrom domaći hokejaši otvorili su drugi susret protiv Mladosti. U prilog tome i postignut gol u 8. minutu, strelac je bio Marko Puketa. Vrlo brzo izgubili su vođstvo. Svega dva minuta kasnije Tadija Mirić izjednačuje rezultat. U 13. minutu zagrebačka ekipa prelazi u vođstvo pogotkom Jana Smoleca.

Druga trećina donela je još dva pogotka na obe strane. Treći gol za Mladost postigao je Danijel Plahuter u 23. minutu, a deset minuta kasnije strelac drugog gola domaćih bio je Džon Stefanson. Andrija Racić postiže izjednačujući pogodak u 47. minutu, i taj rezultat 3:3 ostaje do kraja regularnog dela susreta. Golova nije bilo u produžetku, te je ponovo kao i u prvom susretu penal serija odlučila pobednika. Ovoga puta tek u 11 seriji saznao se pobednik, a ekipa Mladosti iz Novog Sada ide sa osvojena 4 boda.

“Dve jako teške utakmice, dve iste ekipe, totalni amaterizam, dečki koji igraju zato jer vole. Mislim da je ovo zaslužena naša pobeda. Isto tako moram čestitati Vojvodini”, kaže trener HK “Mladost“, Miro Smerdelj.

“Ovde smo očekivali pobedu, davali smo svoj maksimum. Jednostavno broj šuteva govori da smo bili dominantnija ekipa ali bez obzira na to bili smo neefikasni. Nije samo problem zbog ove dve utakmice već i ranije gde smo bili daleko bolji i kvalitetniji a da nismo mogli da iskoristimo naše šanse”, poručuje pomoćni trener HK “Vojvodina“, Goran Ristić.

U narednom kolu Vojvodina će dočekati Jesenice, dok je Mladost gost kod Triglava.