Hokejaši Vojvodine poraženi su od Mladosti

Hokejaši Vojvodine poraženi su i drugi put od zagrebačke Mladosti i tako su ispali iz doigravanja u Internacionalnoj ligi.

Novosađani su imali šansu u poslednjoj trećini, ali su gosti dva minuta pre kraja rešili utakmicu.

Susret je počeo tvrdo, bilo je dosta isključenja, a igrač Mladosti Domen Vedlin je već u 6. minutu dobio disciplinsku kaznu i do kraja igre više nije ulazio na led. To nije mnogo omelo tim Mladosti, koji je samo minut kasnije došao do prvog gola, a strelac je bio Mario Novak. Sedam minuta kanije Zagrepčani su uvećali prednost preko Bruna Fičura. Do kraja prvog dela, Vojvodina je uspela da smanji rezultat, a precizan je bio jedan od najboljih pojedinaca Uroš Bjelogrlić.

Druga trećina nije bila lepa za oko i nije se mnogo toga dešavalo na ledu. Mreže su mirovale, a i isključenja su utihnula. Međutim, u poslednjoj deonici viđena je prava goleada. Na samom startu Fičur je postigao svoj drugi gol i doveo Mladost do prednosti od 3:1, a Vojvodina je reagovala i munjevito došla do izjednačenja na 3:3. U završnici, nadu Novosađana ugasio je Novak, koji je poslao pak u mrežu i rešio pitanje pobednika. Hokejaši Vojvodine su se tako oprostili od Internacionalne lige za ovu sezonu, obzirom na to da su i u Zagrebu izgubili rezultatom 6:2.

Vojvodina – Mladost 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Izvor: Dnevnik