ISTORIJA JE ISPISANA! Marokanci su PRVI afrički tim IKADA u polufinalu Mundijala! Francuzi posle OGROMNE DRAME idu u polufinale Mundijala (VIDEO)

Maroko

Nakon preostale dve utakmice četvrtfinala dobili smo parove polufinalnih utakmica.

Maroko 1-0 Portugalija

Maroko je u polufinalu Svetskog prvenstva u Kataru, nakon što je u duelu četvrfinala savladao Portugal rezultatom 1:0. Strelac odlučujućeg gola bio je Jusuf En Nesiri u 42. minutu. Ovo je prvi put u istoriji da jedna afrička selekcija prođe u polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu!

Portugal je krenuo ofanzivno u utakmicu i već u 5. minutu je Žoao Feliks bio u dobroj prilici za gol ali je Bono odbranio njegov šut glavom. Uzvratili su odmah Marokanci preo Atia Alaha i En Nesirija. Akter ključnog trenutka u prvom poluvremenu bio je En Nesiri, kada je u 42. minutu glavom pokupio centaršut Atie Alaha i iskoristio kiks Dioga Koste koji je nepotrebno izleteo. Bacio je Santoš u nastavku sve karte u napad, u 51. minutu je ušao i Ronaldo u igru.

Pod opsadom je bio gol Bonoa skoro celo drugo poluvreme, ali uspešno su se branili Marokanci. Bono je bio fantastičan i danas, branio je šuteve Feliksa i Ronaldo, a Bruno Fernandes i Pepe bili su neprecizni. Rezervista Maroka, Kedira, dobio je bespotreban crveni karton nakon drugog žutog za samo dva minuta, nakon čega su Marokanci morali da do kraja igraju sa igračem manje.

Engleska 1-2 Francuska

U polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu ide selekcija Francuske, koja se pobedila Englesku rezultatom 2:1. Već od prvog sudijskog zvižduka, fudbaleri obe ekipe ušli su agresivno u meč, sa željom da što pre postignu pogodak. Prvu priliku za Francuze imao je Žiru koji je glavom šutirao posle jednog centaršuta, ali pravo u Pikforda, koji nije imao većih problema u ovoj situaciji.

Nastavili su Trikolori sa napadima, u 17. minutu su stigli i do vođstva. Maestralni Čuameni je sa nekih 25 metara poslao neodbranjiv projektil ka protivničkom golu, Pikford se ispružio koliko je mogao ali lopta je pogodila sam ćošak. Nije ovaj gol uspeo da poremeti Engleze, pošto je tim Sautgejta od tog momenta krenuo da igra još ofanzivnije, i konstantno je pravio probleme selekciji Francuske.

U drugih 45 minuta, gledali smo strašan fudbal, baš kakav i treba da bude u ovako velikoj utakmici. U 53. minut Saka je pao posle jednog duela sa protivničkim igrače, a sudija Sezar Sampajo je prstom pokazao na belu tačku. Odgovornost na sebe preuzeo je Hari Kejn koji je preciznim udarcem matirao Lorisa i doneo izjednačenje svojoj ekipi. A onda, u 77. minutu Francuska ponovo dolazi do vođstva. Olivie Žiru je iskoristio sjajan centaršut i sjajnim udarcem zatresao protivničku mrežu. Po ko zna koji put francuski golgeter je podsetio zbog čega je jedan od najboljih napadača današnjice. Sedam minuta kasnije, sudija je svirao i drugi penal za Engleze. Ponovo je Kejn preuzeo odgovornost, ali ovog puta šalje loptu daleko preko prečke.