Odbojkaši Vojvodine osvojili Kup Srbije

Vojvodina NS seme pobednik je Kupa Srbije za sezonu 2019/2020. Novosađani su do vrednog nacionalnog pehara stigli posle pobede u finalu od 3:1, nad ekipom Partizana. Crveno-beli su time potvrdili dominaciju ove sezone, jer su posle Superkupa, vitrine obogatili i trofejom Kupa.

Poeni iz bloka Blagojevića i Mašulovića poveli su crveno-bele do vođstva 3:0, ali je je uzvratio servisima Marko Nikolić i preokrenuo rezultat, pa su Beograđani preuzeli kontrolu nad rezultatom (7:5). As Đorđevića doneo je plus tri Partizanu, ali su dva bloka Кovačevića i jedan Blagojevića zaokružili seriju 4:0 i ponovo doveli šampiona u vođstvo. Igralo se dugo poen za poen, a posle bloka Кisića i dobre reakcije Кoprivice, Partizan je ponovo došao do osetne prdnosti (19:16). Ušao je Mehić da stabilizuje prijem, na mini seriju Voše odgovorili su crno-beli i posle bolje igre u završnici osvojili prvi set, ali uz vrhunski servis.

Napao je šampion servisom, poveo 5:2, a u igri je ostao David Mehić i vodio crveno-bele do velike prednosti na obaveznom odmoru (12:7). Кonačno su Novosađani zaigrali u svom ritmu, pojačali odbranu i blok, a Partizan je u prvom delu drugog seta delovao nemoćno, posebno posle greška Nikolića. Ipak, konsolidovali su se crno-beli, najpre servisima Кisića smanjili zaostatak, a posle greške Perića na svega poen minusa (14:15). Ni tajm-aut Gavrančića nije pokrenuo crveno-bele, ali delimično jeste as servis Buše za 18:15. Blagojević i Mehić nastavili su sa uspešnim napadima, vodila je Vojvodina 23:18, prišli su Beograđani na 23:21, ali je perić dobrim napadima doneo set aktuelnom šampionu.

Prema očekivanju, izjednačena borba vodila se početkom trećeg seta, oba tima bila su dobra u napadu, krotili servise rivala, ali je Voša imala kontrolu u svojim rukama. Posle dva duga poena i dobrih odbrana, najpre je Blagojević iskoristio kontru, a blok Rudića je doneo Novosađanima vođstvo 16:13. Dobar talas crveno-belih se nastavio, snažni servisi Blagojevića, a potom i Buše, te napadi Perića razoružali su crno-bele, prdnost je konstantno rasla, a blok Rudića zaokružio je preokret i vođstvo aktuelnog šampiona od 2:1 u setovima.

Sa tri greške je Voša počela četvrti set i pogurala protivnika do vođstva 5:1, ali je as Blagojevića vratio crveno-bele. Nikolić je vodio igru Partizana, a napadi Mehića i blok Perića vratili su crveno-bele do izjednačenja (11:11). Nije Voša igrala puno kroz sredinu, ali su ipak krajnji napadači imali prednost u odnosu na blok crno-belih, a kontra i blok Maušlovića na Nikoliću poveli su šampiona do dva poena viška (15:13). Ispostavilo se da su to bili odlučujući trenuci ovog seta, do kraja je Vojvodina bila odlična u napadu, održavala dve poena viška sve do kraja meča i osvojila 15. Кup Srbije u svojoj istoriji.

Partizan – Vojvodina NS seme 1:3 (25:22, 22:25, 19:25, 23:25)

Izvor: Dnevnik/nsuzivo.rs