Odbojkaši Vojvodine posle maratona poraženi od Fridrihshafena

Nijanse su odlučile da Vojvodina u Fridrihshafenu ne dođe do prve pobede u Ligi šampiona. Protiv iskusnog domaćina, Novosađani su u jednom mladom sastavu pokazali do sada najbolju partiju u grupnoj fazi, a na kraju su izgubili 2:3 u četvrtom kolu E grupe.

VfB Fridrihshafen – Vojvodina NS seme (23:25, 25:18, 17:25, 25:20, 15:13)

Počeli su Novosađani hrabro i slobodno u postavi Todorović, Blagojević, Perić, Kovačević, Mašulović i Rudić, dok su se dva libera Lakčević i Negić smenjivali na terenu. Blok Rudića doneo je prvo vođstvo, ubrzo su gosti stigli i do tri poena prednosti, a nakon as servisa Blagojevića bilo je 12:8. Iskusni domaćin uspeo je da se približi, ali su Kovačević i Mašulović doneli 16:12. Ređali su se Rudić, Todorović, Blagojević i Perić, pa je Vojvodina stigla do prve set lopte (24:20). Ipak, uz dobar servis Fridrihshafen je došao samo na poen zaostatka, ali je Kovačević, koji je briljirao u ovom setu, stavio tačku za vođstvo od 1:0.

U nastavku je protivnik mnogo bolje servirao, poremetio prijem Novosađana i brzo stekao zavidnu prednost. Pokušali su tokom ovog perioda crveno-beli da se se približe, ali je nešto malo uvek nedostajalo, te je Fridrihshafen izjednačio na 1:1 u setovima.

Ponovo su na svoje došli novosadski prvotimci u trećem periodu. Smanjili su greške, poboljšali servis, ali su pre svega igrali dobro u napadu i u polju. Na servis Perića povela je Vojvodina 7:5, na polovini seta Kovačević i Perić doneli su 15:9 i do kraja su gosti sačuvali visoko vođstvo za 2:1 u setovima.

Iako je domaćin u četvrtom periodu poveo, blokovima Blagojevića i Rudića Vojvodina je izjednačila, pa se ušlo u igru poen za poen. Kratku nepažnju Novosađana iskoristio je domaćin da u samom finišu dođe do tri poena prednosti – 20:17, a onda i da završi set rezultatom 25:20.

Imali su prednost crveno-beli u petom setu od 9:6, ali je Fridrihshafen okrenuo, pa je u igri poen za poen presudilo iskustvo domaćina. Malo je falilo da hrabra i u ovom meču sjajna ekipa Vojvodine stigne do prve pobede u Ligi šampiona.

“Sigurno je da je ovo najbolja partija do sada u Ligi šampiona i zato nam je još više žao. Imali smo male oscilacije, ali smo pokazali karakter i da možemo da igramo sa jakim evropskim ekipama. Srećan sam što mi je ukazana prilika i nadam se da sam opravdao poverenje. Žao mi je što sam malo stao u petom setu”, rekao je Filip Kovačević.

“Zadovoljan sam i stvaro je šteta za peti set. Oni su sve naradili, nismo mi ništa olako dali, na kraju je poen odlučio. Važno je da smo pokazali da možemo ravnopravno da se nosimo i da je meč u Novom Sadu bio sam naš loš dan. Znači nam dobra igra za ono što nas očekuje dalje”, rekao je Siniša Gavrančić.

Izvor: okvojvodina.org/nsuzivo.rs