Odbojkaši Vojvodine završili takmičenje u Ligi šampiona

Odbojkaši Vojvodine NS seme porazom su se oprostili od najjačeg klupskog takmičenja (0:3), ali su u poslednjem kolu E grupe ostavili dobar utisak u dvorani u Ruselaru.

Sjajno su Novosađani počeli meč, posle servisa Blagojevića poveli su 5:3, a onda je Perić blokom doneo svojoj ekipi i 7:4. Sve je išlo crveno-belima u tim momentima, od servisa, preko napada do igre u polju. Na polovini seta bilo je i 15:10 za Vojvodinu, ali su gosti malo po malo krckali zaostatak, servisom omeli goste i stigli do izjednačenja kod rezultata 20:20. Od tog momenta vodila se žestoka borba, a u maratonskoj završnici precizniji je bio domaćin za konačnih 28:26 i vođstvo od 1:0 u setovima.

Čini se da je taj set poprilično uticao na dalji tok utakmice, iako je je bilo neizvesno i u drugom periodu. Crveno-beli su se borili za svaku loptu, bili su ravnopravan rival, ali je domaćin igrao odlično, sigurno, sa jednom jedinom namerom – da ubeležili tri boda koja mu donose četvrtfinale Lige šampiona. U trećem setu Knak Ruselar je rano stekao prednost, servisom je poremetio Novosađane, koji nisu do kraja imali rešenje, za razigranog domaćina.

Ipak, crveno-beli su odigrali lepo ovu utakmicu i časno se oprostili od najjačeg klupskog takmičenja.

Siniša Gavrančić šef stručnog štaba: Imali smo igru, vodili smo gotovo sve vreme u prvom setu i nismo uspeli da ga realizujemo u našu korist. Pitanje je kako bi se kasnije utakmica odvijala da smo mi poveli 1:0. No, Ruselar je pokazao da ima kvalitetnu ekipu, njegovo iskustvo je presudilo i zasluženo se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona.

Filip Kovačević, primač: Počeli smo sjajno i imali priliku u prvom setu. Pokazali smo da možemo da se nosimo sa jakim evropskim ekipama, igrali smo jako dobro u prva dva seta, dok je u trećem već pala koncentracija. Oni su servirali jako dobro, poremetili nas, odmah se odlepili i zadržali prednost do kraja.

Knak Ruselar – Vojvodina NS seme 3:0 (28:26, 25:20, 25:18)

Ruselar: Hala Širvelde Ruselar, sudije Nastase (Rumunija) i Mokri (Slovačka).

Knak Ruselar: Volš 2, Turlink 19, Deroj, Kulman 5, Van Ši, Verhaneman 12, Desmet 1, Jensen Vandorn, Norman, Depover, Frakos 11, Festeland 6.

Vojvodina NS seme: Lakčević, Bajandić, Bojičić 1, Kovačević 11, Negić, Mašulović 4, Buša, Blagojević 11, Radović, Todorović, Rudić 3, Perić 16, Mehić 3.

Autor: nsuzivo.rs