PORAŽENI VORIORSI! Denver pobedio najbolju ekipu lige(VIDEO)

Košarkaši Denvera slavili su nad Golden Stejtom sa 89:86.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je odigrao još jednu maestralnu partiju u trijumfu Denvera i upisao 22 poena, 18 skokova i pet asistencija i sve to za 36 minuta provedenih na parketu.

Posebno se izdvojio u samoj završnici kada je sjajnom blokadom nekoliko sekundi pred kraj susreta rešio meč.

On je u poslednjim trenucima blokirao šut za izjednačenje Džonatana Kaminge. Voriorsi su zatim imali još jednu priliku, ali je Andre Igudala promašio trojku.

Vil Barton dodao je 21 poen za Denver, koji je na poluvremenu vodio sa 60:36. Golden Stejt je 64 sekunde pre kraja zakucavanjem Gerija Pejtona izjednačio na 84:84, posle toga Barton je pogodio dvojku, a zatim i slobodno bacanje kojim je obezbedio pobedu Denvera.

U ekipi Golden Stejta Stefen Kari postigao je 23 poena. On je krajem treće deonice preko Fakunda Kampaca postigao “trojku”, svoju 3.000. u NBA ligi, po čemu je rekorder.

Kari je izjednačio sopstveni rekord od 157 uzastopnih utakmica u kojima je postigao makar jednu trojku. Taj niz počeo je 1. decembra 2018. godine.

Pejton je utakmicu završio sa 11 poena i sedam skokova, a srpski igrač Nemanja Bjelica sa pet poena i osam skokova.

Drugi srpski košarkaš, Nemanja Bjelica, na ovom meču je za Voriorse ubacio pet poena uz osam skokova i jednu asistenciju.