PREGLED DRUGE NOVOSADSKE! Čuružani preživeli Ledince, Proleter i Susek deklasirali protivnike! Borac preokrenuo protiv Sofeksa (FOTO ; TABELA)

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 13. kola Druge novosadske lige.

Na programu je bilo sedam duela, a samo jedna utakmica odigrana je u subotu. Na svakom meču bilo je golova, u ovom kolu postignuto je čak 40 pogodaka. Zbog neparnog broja ekipa, proteklog vikenda slobodna je bila ekipa ”Borca” iz Rakovca.

Proleter 1951 9-0 Hajduk (G)

Novosadski ”Proleter 1951” sa Slane bare upisao je još jednu pobedu u nizu a ovog puta danak je platila ekipa ”Hajduka” iz Gardinovaca. Centarfor domaćih Saša Drakulić i ovog puta je bio izuzetno raspoložen, postigao je čak četiri gola. Mrežu gostiju načeo je u 7. minutu, a zatim na 2:0 povisio u 22. minutu. Tepić Bogdan je povisio na 3:0. U 28. minutu defanzivac Kavčić Dragan maestralno je izveo slobodan udarac i pogodio za 4:0. Rezultat poluvremena postavio je mladi Ćulum Nemanja golom u 43. minutu. I u drugom poluvremenu potpuna dominacija domaće ekipe. Het-trik postigao je Drakulić u 50. minutu utakmice, a na 7:0 povisio je iskusni Lazar Veselinović. Do kraja utakmice još jednom je pogodio Drakulić a i rezervista Bandić je zatresao mrežu u 78. minutu za konačnih 9:0. Ostala su još dva kola do kraja jesenje trke, a ekipa ”Proletera” odigraće još jednu utakmicu jer je u poslednjem kolu slobodna.

Pogodak Kavčića za 4:0 iz slobodnog udarca:

Železničar 0:1 Miletić

Uspeli su gosti iz Mošorina da prekinu niz od dva poraza koji su pretrpeli od ekipa iz vrha, na gostovanju u Novom Sadu minimalnim rezultatom savladali su ”Železničar”. Sa druge strane, domaća ekipa vezala je četvrti uzastopni poraz i u trećoj vezanoj utakmici nije postigla gol. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a kako se bližio kraj utakmice mirisalo je na podelu bodova. Ipak, džoker sa klupe Milutinov Žarko postigao je pogodak u 80. minutu utakmice i postavio konačnih 0:1. Bilo mu je dovoljno nešto više od petnaest minuta provedenih u igri da zatrese mrežu.

Susek 13-0 Slanobarac

Susečani se raspucali. Ekipa ”Suseka” i nakon trinaest odigranih kola nema poraz, upisali su dvanaestu ovosezonu pobedu, najubedljiviju do sada. ”Slanobarac” je u dve utakmice primio čak 26 golova, i u prošlom kolu su identičnim rezultatom poraženi od ”Proletera”. Odolevali su gosti u prvih dvadeset minuta, ali čim je mreža prvi put načeta, kraja nije bilo. Pekić je probio led i 22. minutu doneo prednost. Za samo osam minuta postigao je het trik, jer je zatresao mrežu i u 25. i 30. minutu. U trku za golove uključio se i Simić Slobodan, jer je i on postigao dva gola u prvom poluvremenu. U drugom delu igre domaćin još agresivniji, nisu stali na 5:0. Simić je postigao još dva gola u 48. i 63. minutu i pretekao Pekića a gol je postigao još i bek ”Suseka” Krstić Lazar. Pekić Jovan je u polsednjoj četvrtini utakmice ponovo upalio motore i postigao još tri gola u 66. , 77. i 85. minutu utakmice. U međuvremenu još jednom je pogodio Simić pa je na kraju Pekić u konačnom zbiru postigao 6 pogodaka dok je Simić pet puta zatresao mrežu.

Jovan Pekić
Šest golova Jovana Pekića

Titel 5:1 Obilić

Fudbaleri ”Titela” uspeli su da prekinu niz od dva poraza i upišu četvrtu ovosezonsku pobedu. Odlično su otvorili utakmicu, u 16. minutu Paunić Ivan postigao je pogodak za 1:0. Pet minuta kasnije rezultat je povisio Karataševski. Gosti su se vratili u igru pred kraj prvog poluvremena jer je u 39. minutu utakmice precizan sa bele tačke bio Ćurčić Miroslav. Vodila se grčevita borba na sredini terena sve do 75. minuta kad je usledio blickrig domaćih. U dva minuta su postignuta su dva gola. Radaković je izveo slobodan udarac. Gađao je dalji ugao gola i pogodio za 3:1, uhvatio je gostujućeg čuvara mreže Mihaljčić Miloša na krivoj nozi. Minut kasnije rešeno je pitanje pobednika, jer je gol postigao i defanzivac Štetin. Konačnih 5:1 postavio je rezervista Milojković, nakon pet minuta provedenih u igri zatresao je mrežu u 80. minutu

Borac 2:1 Sofeks

Jedan od dva derbija kola odigran je na Klisi a sastali su se domaći ”Borac” i ekipa ”Sofeksa” iz Futoga. Uspela je ekipa ”Borca” da zaleči rane od prošlonedeljnog poraza u Čurugu, i ovog puta imali su teškog rivala. Futožani su u ovu utakmicu ušli sa dve vezane pobede bez primljenog gola. ”Sofeks” je bolje otvorio utakmicu pa je u 26. minutu Kutanjac Nikša doneo prednost od 0:1. Da na poluvreme gosti ne odu sa minimalnom prednošću pobrinuo se Jašović Boban golom u 45. minutu. Futožani su ostali sa igračem manje od 60. minuta utakmice jer je Popadić Novak zaradio drugi žuti karton. U ramzaku od devet minuta oba kartona je dobio zbog nesportskog ponašanja. Domaćin je igrača više uspeo da naplati tek u 85. minutu, a gol za preokret postigao je Rogović Stefan.

Vinogradar 2:5 Hajduk (Č)

Prštalo je na sve strane u Ledincima. Nezgodna i dobra ekipa ”Vinogradara” ugostila je trećeplasiranu ekipu ”Hajuka” iz Čuruga. Utakmica puna faulova i tenzije dovela je do toga da je glavni arbitar ove utakmice pokazao čak 13 žutih kartona, šest domaćinu u sedam gostima. U 24. minutu utakmice nakon koškanja i gurkanja, glavni sudija oprostio je na obe strane po najmanje jedan crveni karton. Gosti su došli do prednosti u 21. minutu. Maksimović je sa trideset metara raspalio po lopti koja je imala nezgodnu putanju i prevarila domaćeg čuvara mreže Veber Branislava. U 36. minutu gosti dolaze do povećanja prednosti, za 0:2 pogodio je Markov Dragan. Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno već u prvom delu, jer je do poluvremena pogodio i Srećkov Zdravko. Imao je i domaćin svoje šanse, međutim, falila je kvalitetna završnica. U desetom minutu nastavka na 0:4 povisio je Srećkov. Uspeo je domaćin da smanji prednost u 60. minutu, napadač Čelić je pogodio. Desetak minuta kasnije i rezervista Lalović je pogodio za 2:4, ostalo je oko dvadeset minuta nade da domaćin može do senzacije. U 80. minuta domaći čuvar mreže napravio je prekršaj za kazneni udarac. Uspeo je da se iskupi, jer je pročitao nameru gostujućeg igrača i ostavio svoju ekipu koliko toliko u životu. Ipak u 86. minuta gosti postižu peti gol i rešavaju pitanje pobednika, gol je postigao Popović Nikola.

Maksimović Miloš
Strelac prvog gola Maksimović Miloš

Čenej 1-0 Sloga

Uspeli su gosti iz Loka da se skupe za utakmicu, jer su u prošlom kolu poraženi službeno zbog nedovoljnog broja igrača. Domaća ekipa ”Čeneja” nakon tri vezana poraza upisala je pobedu, dok su fudbaleri ”Sloge” zakucani za dno sa čak 11 vezanih poraza. Gol vredan tri boda ispostaviće se postignut je u prvom delu igre u 35. minutu utakmice. Gajić Stefan je skrivio kazneni udarac, a precizan sa bele tačke bio je Kremenović Miloš. Do kraja utakmice rezultat se nije menjao. Domaćin je ostao sa igračem manje od 85. minuta utakmice jer je strelac jedinog gola na utakmici Kremenović nezadovoljan sudijskom odlukom psovao glavnog arbitra koji mu je pokazao direktan crveni karton.