PREGLED DRUGE NOVOSADSKE! ”Proleter” je jesenji prvak! ”Susek” prosuo bodove u Gardinovcima! Čuružani i dalje u igri (FOTO ; TABELA)

DNL 14 .kolo
Pregled 14. kola Druge novosadske lige

Proteklog vikenda odigrane su utkamice 14. kola Druge novosadske lige.

Sedam utakmica bilo je na programu od kojih su dve odigrane u subotu. Pretposlednje kolo Druge novosadske lige otvorile su utakmice u Futogu i Budisavi. U nedelju je odigrano preostalih pet utakmica, a ”Proleter 1951” sa Slane bare pobedom u Rakovcu i uz povoljan rezultat iz Gardinovaca, osvojio jesenju titulu. U ovom kolu slobodna je bila ekipa ”Sloge” iz Loka.

Borac 0-3 Proleter 1951

Fudbaleri ”Proletera” sa Slane bare slavili su u svojoj poslednjoj takmičarskoj utakmici za 2022. godinu jer su u poslednjem 15. kolu prema rasporedu slobodni. Pobedom na teškom gostovanju u Rakovcu i uz kiks prvog pratioca, otišli su na nedostižnih plus četiri pred zimskiu pauzu i osvojili jesenju titulu. Novosađani su do prednosti došli u 19. minutu utakmice. Na 0:2 povisio je iskusni Veselinović Lazar u 27. minutu utakmice. Namestio je nišanske sprave i lepim udarcem iz slobodnog udarca pogodio u dalji ugao gola. Domaći čuvar mreže Milanov Siniša samo je pogledom ispratio udarac. Tačku na utakmicu postavio je najbolji strelac Druge novosadske lige Drakulić Saša. Probio je strelac prvog gola Tepić po levoj strani i nakon što je pretrčao nekoliko domaćih igrača ušao je u kazneni prostor i poprečnom loptom na drugu stativu pronašao Drakulića koji sprovodi loptu u gol. Trinaesta vezana pobeda ekipe ”Proletera” za prvo mesto sa 39 osvojenih bodova.

Detalji sa utakmice:

Hajduk (G) 0-0 Susek

Nisu uspeli fudbaleri ”Suseka’ da ostvare preko potrenu pobedu u Gardinovcima i da uz pobedu u poslednjem kolu preteknu ”Proleter” i popnu se na prvo mesto pred zimsku pauzu. Žestok otpor su pružili izabranici Slobodana Simića, gosti iz ”Suseka” jedva da su i imali neku idealnu gol šansu. Nakon prvih 45. minuta nije bilo golova a kod ”plavih” iz Suseka nervoza je bila sve prisutnija. I u drugom delu igre nije bilo golova, vodila se žestoka borba na sredini terena sa jako malo šansi na obe strane. Najbolju šansu na utakmici imala je domaća ekipa ”Hajduka” u 85. minutu utakmice. Napadač Ljubomir Stojanović izašao je sam pred gostujućeg čuvara mreže Dalibora Lošića ali pogodio je samo stativu. U nadoknadi vremena kod gostiju zbog dva žuta kartona pocrveneo je Živan Dudić. Oba kartona dobio je u poslednjim minutama utakmice zbog nesportskog ponašanja.

Hajduk (Č) 8-0 Čenej

Trećeplasirana ekipa ”Hajduka” iz Čuruga nastavila je da pobeđuje i diše za vratom vodećem dvojcu na tabeli. Ubedljivom pobedom protiv ekipe iz Čeneja prišli su na četiri boda drugolasiranoj ekipi ”Suseka”. Da će u Čurug biti goleada moglo se naslutiti već nakon prvog dela igre. Mrežu gostiju načeo je Pinjo u 2. minutu utakmice. Četiri minuta kasnije blickrig Markov Dragana i dva brza gola u dva minuta za 3:0 nakon samo osam minuta fudbala u Čurugu. Do pauze još jednom je pogodio Pinjo, zatresao je mrežu u 37. minutu utakmice. I u drugom poluvremenu ista slika i ponovo je domaćin postigao četiri pogodka. Svoj het-trik Pinjo je upisao u 49. minutu a i Markov je u 58. minutu takođe postigao het-trik. Rezervista Nikola Popović povisio je na 7:0 da bi Dragan Markov svojim četvrtim golom postavio konačnih 8:0.

Dragan Markov
Dragan Markov postigao je četiri gola

Sofeks 3-1 Vinogradar

Uzimajući u obzir da su gosti iz Ledinaca došli sa devet igrača, rezultat je više nego korektan. Zalečila je rane ekipa ”Sofeksa” nakon prošlonedeljnog poraza na Klisi. Tek pred kraj prvog poluvremena domaćin je uspeo da probije bedem ”Vinogradara”. Iskusni Marko Bubulj zatresao je mrežu u 43. minutu. Gosti su sa dva igrača manje uspeli da dođu do izjednačujućeg gola jer je u 59. minutu Novak Čelić pogodio za 1:1. Brojčani deficit i umor koštao je goste iz Ledinaca povoljnog rezultata jer je domaćin tek u 82. minutu došao do nove prednosti. Kapiten Sofranin prekinuo je dramu u Futogu i doneo prednost od 2:1. Svoj drugi gol i konačan rezultat postavio je Sofranin u 90. minutu utakmice, 3:1.

Obilić 1-5 Borac (NS)

Vredna tri boda pazarila je ekipa ”Borca” iz Novog Sada. Iako je domaćin u 16. minutu poveo preko Panića, gosti su vrlo brzo uzvratili i preokrenuli rezultat do poluvremena. Izjednačenje je doneo Todorović u 24. minutu a deset minuta kasnije najzaslužniji za preokret bio je Dukić Ognjen. U drugom delu igre terenska inicijativa pripala je gostima koji su to krunisali sa još tri gola. Prvo je svoj drugi gol na utakmici postigao Dukić u 58. minutu a onda je u razmaku od tri minuta dva brza gola postigao Siniša Macakanja i postavio konačnih 1:5. Sa ova tri boda i dalje tinja nada za jedno od prva dva mesta.

Slanobarac 1:2 Železničar NS

Dočekali su igrači ”Železničara” dugoočekivanu pobedu. U direktnom duelu sa ekipom iz donjeg dela tabele izašli su kao pobednici. Domaćin je poveo golom Beriše u 15. minutu. Da domaćin ne ode na puautu sa minimalnom prednošću pobrinuo se Dragan Mrđenović golom u poslednjem minutu prvog poluvremena. Vodila se borba na sredini terena tokom drugog dela igre, bližio se kraj utakmice i mirisalo je na podelu bodova. Međutim, da ne dođe do podele bodova pobrinuo se Dragan Mrđenović postigavši još jedan pogodak. I ovog puta pogodio je pred kraj, u 88. minutu po drugi put savladao je domaćeg čuvara mreže Galogažu.

Dva gola Dragana Mrđenovića – Foto: printskrin/comet/fss

Miletić 6:1 Titel

Fudbaleri ”Miletića” ubedljivo su savladali ekipu ”Titela” iako nakon prvih 45 minuta nije delovalo da utakmica može da ode u tom pravcu. Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je domaćin, Milan Subotin je u 25. minutu svojoj ekipi doneo prednost. Niko nije mogao da nasluti da će u nastavku biti postignuto još šest pogodaka. U 54. minutu na 2:0 povisio je Milan Gelić. Još tri gola postigao je raspoloženi Milan Subotin , mrežu je zatresao u 64. i 69. minutu kao i u 75. Konačan rezultat postavio je rezervista Vojin Stanković u poslednjim sekundama utakmice.