PREGLED KOLA I NAJAVA VANREDNOG KOLA! Kaćanima pripao lokalni derbi, OFK Futog iznenadio!

pregled kola

Treće kolo Prve novosadske igre odigrano je proteklog vikenda, a na programu je bilo osam utakmica.

Ekipe iz vrha tabele opravdale su ulogu favorita i nastavile svoj pohod na najviši plasman. U donjem delu tabele već se pozicioniralo par ekipa, koje će morati što pre da se trgnu i podignu formu ukoliko ne žele da ostanu zacementirane.

Petrovaradin 1-1 ŽSK

Fudbaleri ”Petrovaradina” i dalje ne znaju za poraz. Iz tri odigrana kola imaju dva remija i jednu pobedu, a obe podele bodova dogodile su se na domaćem terenu. Iako su skoro čitavu utakmicu napadali i bili bolja ekipa na terenu, nisu to uspeli da krunišu. Gosti su poveli već u 6. minutu golom Ninkovića nakon kontranapada. Domaćin u 32. minutu utakmice uspeva da poravna rezultat golom Mudrića. Probali su ”plavi” da dođu do preokreta, međutim gosti su uspešno odolevali napadima i na kraju uspešno pazarili jedan bod.

OFK Jugović 1-0 Dinamo

Kaćani su upisali treću pobedu u nizu ovog puta savladali su komšije iz Budisave u malom lokalnom derbiju. U izuzetno tvrdoj i borbenoj utakmici bolje su se snašli domaći igrači koji su slavili minimalnim rezultatom od 1:0. Jedini gol na utakmici postignut je u 60. minutu utakmice, defanzivac ”Dinama” Rulić je zatresao svoju mrežu. Imali su gosti svoje šanse, mogli su da dođu do poravnanja, ali čuvar mreže Zagorčić bio je na visini zadatka. Kaćani imaju maksimalnih 9 bodova nakon tri kola, dok gosti iz Budisave ostaju na tri boda.

Jugović Kać

Bačka 1923 1-2 OFK Futog

U Đurđevu se dogodila senzacija. Domaća ekipa ”Bačke 1923” bila je apsolutni favorit, sa dve pobede u džepu dočekali su poljuljani ”Futog”. Gosti su došli sa 13 igrača na utakmicu, željni da se dokažu i u tome su uspeli. Igrao se 34. minut utakmice kada su gosti došli do prednosti, strelac je bio Ardalić Boris. U drugom poluvremenu domaćin je na sve načine probao da nadoknadi rezultatski zaostatak, gosti su to uspeli da iskoriste i još jednom su kaznili domaćina. Ovog puta strelac je bio Šapić Nikola u 74. minutu utakmice. Tek pred sami kraj utakmice u 86. minutu domaćin uspeva da dođe do gola. Prednost je smanjio rezervista Trivunović Dušan.

Crvena Zvezda 3-0 Omladinac

Novosadska Crvena Zvezda upisala je prvu pobedu u novoj takmičarskoj godini. U 23. minutu utakmice crveni karton su zaradili defanzivac ”Omladinca” Zeljković i vezni igrač ”C. Zvezde” Hajrizi. Isljučenju su kumovale nepristojne i pogrdne reči kao i cepanje dresa. U senci dešavanja prvo poluvreme završeno je bez golova. Domaćin je za samo dva minuta rešio pitanje pobednika. Prvo je u 59. minutu gol postigao Stojanović, da bi samo dva minuta kasnije prednost povećao Jovanov Đorđe. Gol za konačnih 3:0 postavio je Stanković Nemanja u 85. minutu. Ovo je ”C. Zvezdi” četvrti osvojeni bod, dok gosti iz Stepanovićeva ostaju na nuli.

Tatra 0-3 Cement

U Kisaču su se sastali domaća Tatra i Cement iz Beočina. Fudbaleri Cementa upisali su drugu vezanu pobedu golovima Poznaznovića i Kovačevića iz prvog dela igre. Mrežu domaćina načeo je Poznanović u 27. minutu. Šest minuta kasnije Kovačević povećava na 0:2 da bi Poznanović u 43. minutu igre svojim drugim golom postavio ispostaviće se na kraju konačnih 0:3. Centarfot ”Cementa” Lukaja Rade isključen je iz igre na isteku 54. minuta utakmice. Dva žuta kartona zaradio je u razmaku od jednog minuta.

Poznanovic Predrag
Strelac dva gola Poznanović Predrag ; FOTO: instagram/fk_cement1913

Fr. partizan 4-1 Jedinstvo

Lider na tabeli Fruškogorski partizan iz Bukovca deklasirao je na svom terenu Jedinstvo iz Gospođinaca. Iako u prvom poluvremenu domaćin nije igrao lepršavo kako se očekivalo, poveli su golom Dulića lepim udarcem sa distance. Gosti su bili brži od sudijskog zvižduka, iz slobodnog udarca zatresli su mrežu u 45+2 golom Dimića za 1:1. Raspucao se domaćin u drugom delu, pa su sa dva gola Devića i jednim Prolića upisali nova tri boda za deobu prvog mesta.

TSK 2-1 Bačka (B)

Namučili su fudbaleri Bačke domaćina. Temerinci su labavo ušli u utakmicu što su gosti uspeli da iskoriste. Bolju igru uspeli su da naplate već u osmom minutu golom Leđanca. Uz dosta muke TSK dolazi do izjednačenja dva minuta pre odlaska na odmor. Đurđević je pogodio za 1:1. Kada je teško tu je Pupovac. Domaćin dolazi do preokreta u 52. minutu utakmice, strelac je bio Jovo Pupovac. Do kraja utakmice rezultat se više nije menjao. Treća pobeda TSK-a u nizu, a treći poraz za ekipu Bačke iz Begeča.

Fruškogorac 1-1 OFK Sirig

Fruškogorac i OFK Sirig podelili su bodove u derbiju kola. Iako su sirižani u prva dva kola imali dva poraza, evidentno je da se radi o dobroj ekipi koja će mnogima da pomrsti račune. Domaća ekipa Fruškogorca povela je fantastičnim golom Adameka u 21. minutu utakmice. Usledio je pad igre u domaćim redovima što su gosti iskoristili tek u prvom minutu drugog poluvremena. U kaznenom prostoru se najbolje snašao Soldat. Bliži pobedi bili su kameničani, u dva navrata imali su priliku za novu prednost, ali Baletić i Petrović svoje šanse nisu pretvorili u gol.

Tabela nakon odigranog 3.kola:

Tabela nakon odigrana 3.kola

U sredu, odnosno danas su na programu utakmice vanrednog 4. kola Prve novosadske lige. Na programu je osam utakmica, a sve utakmice počinju od 17 časova. Parovi današnjih utakmica: