PREGLED KOLA: TSK ponovo na plus četiri, Futožani napustili teren! Čuružani slavili u derbiju kola (FOTO, TABELA)

Pregled kola
nsuživo.rs

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 17. kola Prve i Druge novosadske lige, a bilo je dosta zanimljivih duela.

PRVA NOVOSADSKA LIGA

Kao i do sada i ovog vikenda veću pažnju su privukle utakmice Prve novosadske lige jer ruku na srce, igra se malo kvalitetniji fudbal nego u najnižem stepenu takmičenja. Može se naslutiti da će se do poslednjeg kola voditi žestoke borbe kako za najviši plasman, tako i za opstanak.

Fruškogorac 4-0 ŽSK

Uspeli su izabranici Dragana Šipke da osvoje nova tri boda i nastave svoju trku za najviši plasman, a na ruku im svakako idu i ostali rezultati. Da će ”Fruškogorac” ovde vrlo izvesno doći do pobede videlo se u prvih trinaest minuta. U 6. minutu utakmice Momir Perović je doveo ”zelene” u prednost, da bi Radaković u 13. minutu povisio na 2:0. Brzonogi Đukić je u 20. minutu povisio na 3:0 i tada je već praktično već sve bilo rešeno. I novajlija Ćirić upisao se u strelce, ovo je prvi pogodak napadača koji je u redove ”Fruškogorca” došao iz BSK Bešenova.

Sa ova tri boda i uz pozitivne rezultate sa ostalih duela, približili su se drugom mestu na samo tri boda. Da podestimo, drugoplasirani ide u baraž za popunu Vojvođanske fudbalske lige grupa Jug.

Fruškogorac ŽSK
Fruškogorac 4:0 ŽSK

TSK 1-0 OFK Sirig

Sekunde su delile ekipu ”OFK Siriga” od vrednog boda. Iako je mirisalo na remi, kapiten domaćih Jovo Pupovac u 95. minutu utakmice postigao je sa bele takče pobedonosni gol. I jedni i drugi igrali su otvoren fudbal, a ipak za nijansu više šansi stvorila je ekipa ”TSK”-a iz Temerina. U čak tri navrata pogodili su prečku, dok su fudbaleri ”Siriga” prečku pogodili dva puta. Od 58. minuta domaćin je ostao sa igračem manje, jer je drugi žuti zaradio defanzivac Ostojić. I gosti su ostali sa desetoricom ali tek pred istek regularnog dela igre, drugi žuti zaradio je rezervista Bogojević. U 95. minutu utakmice nakon igranja rukom u kaznenom prostoru, dosuđen je penal a neumoljiv je bio Pupovac.

”TSK” je ovom pobedom pobegao ponovo na plus 4 u odnosu na prvog pratioca ekipu ”Fruškogorskog partizana” iz Bukovca.

Fruškogorski partizan 1-1 Bačka (B)

Malo ko je mogao očekivati da će ekipa iz Bukovca ”prosuti” bodove na svom terenu. Iako su skoro svi očekivali laku pobedu domaće ekipe i nastavak disanja za vratom prvoplasiranom ”TSK”-u, nakon ovog kola to više nije situacija. Gosti su prvi došli do gola i to u 20. minutu utakmice. Visoka lopta koja je padala na ivicu kaznenog prostora nisu pokupili ni centarfor ”Bačke” Leđanac Nikola kao ni štoper domaćin Antonić Miloš, već je loptu u gol poslao Pavlov Nemanja! Gosti su u drugom poluvremenu došli i do drugo gola, glavom je pogodio Leđanac. Ipak, pogodak je poništen zbog ofsajda. I domaćin je dosaš do gola, koji je takođe poništen zbog faula. Ipak, kestenje iz vatre izvadio je Ilić Petar. U 90. minutu dosuđen je penal za domaću ekipu, a precizan sa bele tačke bio je iskusni napadač.

Srećom po domaće, i trećeplasirani ”Cement” je remizirao na najlonu pa pomeranja na tabeli nema.

Tatra 3-1 Jedinstvo

Fudbaleri ”Tatre” uspeli su da upišu pobedu i unesu mir u svoje redove. Mrežu gostiju otključao je Adamek. Bio je precizan sa bele tačke u 40. minutu utakmice. Na početku drugog dela igre u 49. minutu desni bek Aleksandar Branković povisio je prednost na 2:0. Sve dileme otklonio je Bagonja Alen, zatresao je mrežu u 60. minutu utakmice. Gosti su došli do smanjenja prednosti u 69. minutu utakmice, strelac je bio iskusni Dimić Uroš. Ipak to je bilo sve od gostiju, nisu imali šanse da dodatno zakomplikuju situaciju.

Tatra Jedinstvo

Crvena Zvezda 1-1 Cement

Iako su bili oslabljeni za dva standardna igrača, kapitena Hajrizija i prvog čuvara mreže Popina, izabranici Vase Orlovića i Stefana Ocokoljića otkinuli su bodove ”Cementu” iz Beočina. Poznato je da su gostovanja na ”najlonu” uvek teška, svaki rival mora dobro da se potrudi kako bi osvojio bodove. Gosti su prvi došli do prednosti, nakon brzo izvedenog kornera i lopte po zemlji na pravom mestu se pronašao mlađani Nikola Vesović. Promenio je pravac lopti pravo iza leđa mladom golmanu Cvetinoviću. Igrao se 18. minut utakmice. Nakon gola usledio je period igre u kojem je dominirao domaćin. Domaća ekipa ”Zvezde” zasluženo dolazi do poravnanja u 80. minutu utakmice. Novajlija Veljko Marinković bio je koban po goste, fantastično je šutirao u dalji ugao i doneo poravnanje.

Dok domaćin zadovoljno trlja ruke osvojivši bod, gosti imaju za čim da žale. Nisu iskoristili povoljan rezultat iz Bukovca i dodatno zakomplikovali trku.

Bačka 1923 2-1 Omladinac

Prvi bodovi za ekipu ”Bačke” iz Đurđeva u novoj takmičarskoj godini. Ekipa pod komandom Trivunović Mirka savladala je poslednjeplasirani ”Omladinac” iz Stepanovićeva. Gosti su prvi došli do gola, Subotić Marko je golom u 23. minutu šokirao sve na stadionu u Đurđevu. Ipak, uspeo je domaćin do pauze da anulira prednost. Brzonogi krilni napadač Maksimović doneo je poravnanje u 35. minutu. Potpuni preokret režirao je najbolji strelac ”Bačke 1923”, centarfor Rogić Milan. Zatresao je mrežu u 73. minutu utakmice i postavio konačnih 2:1.

Iako su gosti iz Stepanovićeva poraženi, nešto bolja igra u prve dve utakmice nastavka uliva poverenje.

OFK Jugović 3-0* OFK Futog

Uh, ne baš lepe slike nam stižu iz Kaća. Domaća ekipa ”Jugovića” do prednosti je došla već u 5. minutu utakmice preko Kasapovića i držala rezultat sve do 55. minutu kada je usledio prekid. Nakon dosuđenog penala i pokazanog drugog žutog kartona golmanu ”OFK Futoga” Vladimiru Markoviću gostujuća ekipa je napustila teren. Kako je navedeno u zapisniku sa pomenute utakmice, predsednik kluba pozvao je igrače da napuste teren. Glavni arbitar Milorad Subašić sačekao je deset minuta da vidi da li će se ekipa vratiti na teren, ali nakon razgovora i pokušaja od strane kapitena Čepića da ubedi čelnike kluba da vrate ekipu na teren, to nije učinjeno. U 67. minutu utakmica je zvanično završena.

Iz gore pomenutog razloga, utakmica je naknadno registrovana službenim rezultatom 3:0 a protiv ekipe ”OFK Futoga” pokreće se disciplinski postupak. U narednim danima saznaćemo koju kaznu će izreći Fudbalski savez Grada Novog Sada.

Petrovaradin 5-1 Dinamo

U Petrovaradinu ranije stiglo proleće. Dve utakmice u takmičarskoj 2023. godini i dve pobede. Uspeo je Labud Pejović da složi sve kockice u svojoj ekipi što se može videti i po rezultatima na terenu. Igrač utakmice je mladi Luka Vuruna, postigao je het-trik i upisao asistenciju. Načeo je mrežu gostiju 34. minutu a tri minuta kasnije asistirao je Miletu Šimuliji koji je povisio prednost na 2:0. U prvom minutu drugog dela mladi Vuruna postigao je evrogol. Pogodio je same rašlje gola. Svoj het-trik postigao je u 70. minutu utakmice, a rezervista Stefanović postigao je pogodak za 5:0 u 81. minutu. Gosti su do utešnog gola došli u 86. minutu. Iskobeljanju loptu iskoristio je Manojlović i preciznim udarcem pored Ralića postavio konačnih 5:1

Ako je i postojala neka strepnja po pitanju opstanka ekipe ”Petrovaradina”, više je nema. Sa ovakvom igrom, nema brige.

Tabela Prve novosadske lige nakon odigranog 17. kola. Na vrhu je ”TSK”, dok slede tri ekipe koje će se najverovatnije do samog kraja boriti za plasman u viši stepen takmičenja. U donjem delu tabele, nema većih promena. Samo je ekipa ”Tatre” uspela malo da ”pobegne” iz opasne zone.

tabela
Tabela Prve novosadske lige

DRUGA NOVOSADSKA LIGA

”Proleter 1951” sa Slane bare uspeo je da se vrati na vrh tabele, ali sa utakmicom više od glavnog konkurenta ”Suseka” koji je u ovom kolu bio slobodan zbog neparnog broja klubova. Čuružani imaju ozbiljne namere, neće odustati od borbe za vrh.

Proleter 1951 5-0 Železničar NS

Petarda na Slanoj bari. Uspela je ekipa ”Proletera” da preboli teški poraz u derbiju protiv ”Suseka” u prethodnom kolu, ovog puta žrtva je bila ekipa ”Železničara NS” sa Detelinare. Mrežu Želje načeo je Suvajdžić u 20. minutu. Rezultat poluvremena postavio je defanzivac Popović Davor. Najbolji strelac Druge novosadske lige Drakulić Saša sa dva brza gola otklonio je sve dileme oko pobednika ovog duela. Zatresao je mrežu u 60. i 65. minutu. Konačan rezultat postavio je Pavlović Stefan u 69. minutu utakmice.

Prva tri boda u nastavku takmičenja odvela su ”Proleter 1951” na vrh tabele, uz još jednom da napomenemo, utakmicu više.

Proleter Želenzičar

Borac (R) 5-2 Titel

Rakovčani u petoj brzini. Domaćin je do prednosti došao već u 2. minutu utakmice, strelac je bio Branislav Čogić. Dejan Miljković je u 26. minutu povisio prednost nakon centaršuta Bergića. Gosti se u 36. minutu vraćaju u igru preko Đakovića. Ipak, do plus dva ponovo dolazi ”Borac”. Ovog puta pogodio je rezervista Vlajnić. Kapiten Stojan Vojvnović je izveo slobodan udarac a lopta pogađa prečku nakon čega stiže do Vlajnića koji postiže pogodak. Titeljani ne odustaju, ponovo postižu gol i vraćaju se u igru, ovog puta strelac je Dušan Popović. Ipak, sve dileme otklanja Čogić svojim drugim golom u 73. minutu. I ovog puta gol je postignut nakon kornera. Za konačnih 5:2 pobrinuo se Paunić Ivan, zatresao je sopstvenu mrežu u 88. minutu.

Hajduk (G) 1-0 Borac (NS)

Hajduk iz Gardinovaca u naletu! Dve utakmice i dve pobede, ovog puta savladali su odličnu ekipu ”Borca” iz Novog Sada. Još jednom se pokazalo da je gostovanje u Gardinovcima uvek neugodno. Teško se osvajaju bodovi. Gol za minimalnu pobedu domaćina postignut je u 18. minutu sa bele tačke a strelac je bio Jovica Radaković. Iako su i jedni i drugi do kraja utakmice imali mnogo šansi za promenu rezultat, mreže su ostale mirne.

Jovica Radakovic

Slanobarac 1-3 Vinogradar

Uz malo napora, ipak su igrači ”Vinogradara” upisali tri boda. Sa samo jedanaest igrača, gosti iz Ledinaca otišli su na utakmicu u Novi Sad (stadion Borca). Do prednosti su došli preko Đoke Lalovića u 13. minutu. Domaćin se vratio u igru preko Almira Malićija u 38. minutu. Gosti do nove prednosti dolaze nakon penala. Precizan i neumoljiv bio je Čović Ivan. Sve dileme otklonjene su tek u 85. minutu utakmice kada je konačnih 3:1 postavio defanzivac Nenad Jovanović.

Miletić 5:2 Čenej

I u Mošorinu je bila goleada, što se moglo naslutiti već od starta. Prvo je ”Miletić” došao do prednosti u 3. minutu preko Milana Stankovića, da bi ”Čenej” odgovorio u 9. minutu preko Kremenovića. Pred kraj prvog dela domaćin je ponovo došao do prednosti. Sa dva brza gola Lišića otišlo se na poluvreme pri rezultatu 3:1. Pitanje pobednika rešio je Pavlović Nemanja sa takođe dva brza gola. Pogodio je u 61. i 76. minutu. Ekipa iz Čeneja smanjila je prednost u 81. minutu preko Duška Miloševa.

Sofeks 1-2 Hajduk (Č)

Velika pobeda ”Hajduka” iz Čuruga. Preživeli su teško gostovanje u Futogu i nastavili poteru za prvim dvojcem. Do prednosti su došli u 7. minutu preko Markova. Soloprodorom sa centra terena nanizao je nekolicinu igrača i izašao sam pred Janjića i matirao ga. Duplirali su prednost preko Petrića u 15. minutu utakmice nakon prekida. Pogodio je bliži ugao gola, a nešto lošija reakcija čuvara mreže kumovala je golu. Domaćin se vraća u igru pred kraj prvog dela u 43. minutu, strelac je bio defanzivac Popadić Novak. Iako je domaća ekipa ”Sofeksa” imala šansi da dođe do poravnanja, mreža na golu Šarića ostala je netaknuta.

Dragan Markov
Dragan Markov strelac prvog gola

Obilić 4-0 Sloga

Kući pre poluvremena. Pobeda ”Obilića” iz Vilova nakon 42. minuta igre. Utakmica između ”Obilića” i ”Sloge” iz Loka prekinuta je u 42. minutu utakmice jer su gosti ostali sa nedovoljnim brojem igrača na terenu. Gosti su utakmicu počeli sa devet igrača, a nakon 27. minuta ostali su sa igračem manje jer je drugi žuti karton zaradio Ahmetović. Golove za Obilić postigli su Đurić u 13. , Panić u 14. i dva pogodka Skeledžića u 16. i 24. minutu.