PREGLED KOLA: Zakuvalo se u Prvoj novosadskoj ligi! u Drugoj novosadskoj Susek srušio rivala i preuzeo vrh! (FOTO, TABELA)

printskrin/instagram/jedinstvo_gospođinci_1919

Iza nas su utakmice 16. kola Prve i Druge novosadske lige a najveća promena viđena je u Drugoj novosadskoj ligi.

PRVA NOVOSADSKA LIGA

Što se tiče Prve novosadske lige, lider na tabeli ”TSK” remizirao je sa ”Fruškogocem” u Sremskoj Kamenici a prvi pratioci su pobedili svoje rivale i dodatno se približili. Na začelju tabele nije bilo većin pomeranja.

Fruškogorac 1-1 TSK

Dva konkurenta za najviši plasman remizilirali su u Sremskoj Kamenici pred krcatim tribinama stadiona kraj Dunava. Gosti su poveli golom u 13. minutu nakon prekida, a domaćin je vrlo brzo uzvratio preko Tucakova. Bio je najviši nakon kornera. U drugom poluvremenu igrao se lošiji fudbal, a delovalo je kao da jednima i drugima bod odgovara.

Fruškogorac TSK

ŽSK 2-0 Dinamo

Uspeo je domaćin da dođe do pobede za bezbrižniji početak proleća. Iako su u prvom poluvrmenu obe ekipe imale šanse, mreže se nisu zatresle. Led je probio napadač domaćin, Aleksandar Bogdanov u 50. minutu utakmice. Pitanje pobednika rešeno je u 79. minutu utakmice nakon kaznenog udarca. Precizan sa bele tačke bio je Damjan Đurđić, šutirao je u donji desni ugao gola. Čuvar mreže Savić ostao je na sredini gola. Mogli su gosti do smanjenja prednosti , ali odličan šut Babića osujetio je golman Savanović.

skrinšot/instagram/fkdinamobudisava

Omladinac 0-0 OFK Jugović

Bez golova u Stepanovićevu. Poslednjeplasirani ”Omladinac” uspeo je da izbegne poraz, i da upiše važan bod u borbi za opstanak. Podmlađena ekipa ”Jugovića” nije uspela da osvoji sva tri boda i vrati se kući sa celim plenom, iako su u nekoliko navrata bili blizu gola Zeljkovića.

OFK Futog 1-3 Petrovaradin

Odličan nastavak sezone za izabranike Labuda Pejovića i vredna tri boda za deseto mesto na tabeli. ”Plavi” iz Petrovaradina bili su bolji rival a čak dva gola su im poništena u razmaku od pet minuta. Silne promašaje kaznio je domaćin golom u 66. minutu. Ardalić je glavom nakon prekida sproveo loptu u mrežu. Nije dugo trajala radost domaćina, jer je Kovačević tri minuta kasnije doneo poravnanje. Minut nakon njega, rezervista Vuruna donosi preokret nakon lepog šuta. Pitanje pobednika rešio je kapiten Mudrić u 77. minutu

Futog Petrovaradin
Futog 1-3 Petrovaradin

Cement 1-0 Bačka 1923

Fudbaleri ”Cementa” i ”Bačke 1923” iz Đurđeva odigrali su utakmicu još u subotu. Trećeplasirani ”Cement” morao je da ide na pobedu kako bi nastavio poteru za liderom i nadajući se njegovom kiksu dodatno se približe. Ispostavilo se da je pobeda koju je doneo Srdanović Miljan golom u 60. minutu bila vredna prilaska vrhu tabele jer je lider remizirao u Kamenici dan kasnije.

Jedinstvo 4-1 Crvena Zvezda

Jedinstvo iz Gospođinaca nema poraz ove sezone na svom terenu. Ovog puta savladali su goste iz Novog Sada. Već u drugom minutu došli su do prednosti golom Rankova. Četiri minuta kasnije domaćin je povećao prednost na 2:0, strelac je bio Večanski. U desetom minutu došlo je do koškanja dva igrača a glavni arbitar Kizić obojicu je isključio iz igre. U 17 minutu utakmice i čuvar mreže Crvene Zvezde je pocrveneo, tačnije zaradio je drugi žuti karton pa su gosti na terenu ostali sa devetoricom. U 20. minutu nakon penala bilo je već 3:0. Gosti su nakon autogola došli do smanjenja prednosti, defanzivac Bubnjević je bio nespretan. Konačnih 4:1 postavio je rezervista Stančić Darko u 91. minutu utakmice.

OFK Sirig 1-3 Fruškogorski partizan

Bukovčani se približili lideru na dva boda. Iako je domaćin poveo golom Radića u 30. minutu, gosti su se brzo probudili i vratili u igri. Solo prodor Devića krunisan je golom u 32. minutu. Do potpunog preokreta Bukovčani su došli u 69. minutu a strelac je bio novajlija Poznanović Predrag. Glavom je na drugoj stativi sproveo loptu u mrežu. Pitanje pobednika rešio je rezervista Gadžić Boris u 83. minutu utakmice.

OFK Sirig Fruškogorski partizan
Sirig 1-3 Fruškogorski partizan

Bačka (B) 2-0 Tatra

Nemanja Pavlov i Marko Trifunović srušili goste iz Kisača. Ekipa Egeljić Miloša upisala je vredna tri boda u borbi za opstanak, a savladali su direktnog konkurenta u toj borbi ekipu ”Tatre” iz Kisača. Već u 16. minutu domaćin je došao do prednosti preko Pavlova, da bi pitanje pobednika rešio rezervista Trifunović. Nakon nešto više od 20 minuta provedenih u igri zatresao je mrežu Šovljanskog. U 68. minutu pocrveno je igrač ”Tatre” Petar Petrović, a drugi žuti je zaradio Branislav Rac, pa su obe ekipe do kraja ostale sa desetoricom.

Tabela Prve novosadske lige nakon 16. odigrnaih kola:

DRUGA NOVOSADSKA LIGA

Što se tiče Druge novosadske lige, pomeranja na tabeli nije bilo sem na vrhu. Jedino je ”Susek” u direktnom duelu savladao i skinuo lidera sa prvog mesta.

Susek 6-1 Proleter 1951

Malo ko je mogao očekivati da će u derbiju Druge novosadske lige biti goleada. Duel dve ekipe iz vrha završen je neslavno za jesenjeg prvaka ”Proletera” sa Slane bare. Da će ”Susek” ovde odneti sva tri boda naslutilo se već u 3. minutu utakmice kada je Minić Luka doneo prednost. U 10. minutu Vladimir Bakoš povisio je na 2:0 da bi Minić svojim drugim golom u 18. minutu povisio na 3:0. Rezultat poluvremena postavio je Bakoš takođe svojim drugim golom u 32. minutu utakmice, 4:0. I u drugom poluvremenu domaćin je bio neumoljiv. Prvo je u 54. minutu Luka Minić postigao svoj het-trik a gosti su u 70. minutu preko Kavčića došli do utešnog kola. Konačan rezultat postavio je Starčević sa bele tačke u 88. minutu utakmice.

Čenej 2-1 Obilić

Uspela je ekipa ”Čeneja” da upiše pobedu ikao je imala igrača manje više od sat vremena. Gosti su prvi došli do prednosti, u 25. minutu sa bele tačke precizan je bio Radivoj Kojić. U 26. minutu nakon prigovora glavnom arbitru iz igre je isključen igrač domaćih Kalaba. Dva minuta domaćin dolazi do poravnanja , Dragin nenad je u 28. pogodio. Konačan preokret usledio je u 88. minutu kada je iz penala pogodio iskusni Kremenović.

Sloga 0-10 Sofeks

Malo je reći da je ekipa iz Futoga deklasirala ”Slogu” iz Loka. Domaćin je samo 11 igrača imao na raspolaganju, pa su bez izmene morali na megdan jakom ”Sofeksu”. Kapiten Sofranin doneo je prednost već u 2. minutu, a mrežu su pogađali još Bubulj u 12,39 i 41. minutu , zatim Popović u 48,68 i 73 minutu a po jednan gol postigli su Kutanjac, Blešić i Joksimović.

Vinogradar 4-0 Miletić

Fudbaleri ”Vinogradara” iz Ledinaca ubedljivo su savladali goste iz Mošorina. Do prednosti su došli u 13. minutu preko Lalovića. Rezultat poluvremena postavio je Milosavljević golom u 43. minutu utakmice. I u drugom delu pala su još dva gola. Milosavljević se drugi put upisao u strelca u 55. minutu da bi konačnih 4:0 postavio defanzivac ”Vinogradara” Jovanović Nenad.

Borac 10:0 Slanobarac

Još jedna utakmica sa 10 postignutih golova. Držali su se gosti do 19. minuta, kada su prvi put kapitulirali. Strelac je bio Grlica. Iako je to i bio rezultat prvog poluvremena, u drugom je usledio potpuni potop. U drugom poluvremenu mrežu ”Slanobarca” pogađali su još Macakanja u 46. i 60. minutu, Umićević u 70. i 84. minutu, Milanović u 79. a zatim i rezervisti Dukić u 71. i 76., Đaković u 67. i Radić u 80. minutu utakmice.

Titel 1:3 Hajduk (G)

Komšijski derbi pripao je ”Hajduku” iz Gardinovaca. Domaćin je poveo golom Karataševskog u 27. minutu utakmice. Gosti do izjednačenja dolaze u 45. minutu. Potpuni preokret usledio je već u 56. preko Galića, da bi konačnih 1:3 postavio Tošić Bogoljub golom u 70. minutu utakmice.

Železničar NS 0:1 Borac (R)

Samo jedan gol viđen je na Detelinari. Iako je domaća ekipa ”Železničara” bila ravnopravni rival gostima iz Rakovca, ipak su pretrpeli poraz. Jedini pogodak viđen je u 58. minutu utakmice. Ispostaviće se da je gol vredan tri boda doneo Dejan Miljković.