PREGLED PRVE NOVOSADSKE LIGE! Prva pobeda Siriga, Jugović slavio minimalnim rezultatom! (FOTO, TABELA)

Pregled Prve novosadske lige

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 8. kola Prve novosadske lige, a na programu je bilo osam utakmica.

U subotu su odigrane tri utakmice, a preostalih pet odigrano je u nedelju. Na svakoj utakmici postignut je najmanje po jedan pogodak. Pretežno su slavili domaćini, pet pobeda domaćina i tri pobede gostiju.

Cement 2-0 Bačka (B)

Beočinski ”Cement” nastavio je poteru za vrhom tabele, ovog puta bili su bolji od ekipe ”Bačke” iz Begeča. Nije bilo uzbuđenja sve do 28. minuta utakmice. Zbog povrede iz igre je morao da izađe Zvekan, a umesto njega ušao je Jeremić. Ispostaviće se da trener Babić Mirko pogodio sa izmenom jer je upravo Jeremić nakon samo 11 sekundi provedenih u igri zatresao mrežu za 1:0. Glavom je pogodio bliži ugao gola u 29. minutu utakmice. Prednos je povećao asistent kod prvog gola Poznanović Predrag, zatresao je mrežu u 45. minutu utakmice. U drugom delu bez promene rezultata. Napadač  i kapiten ”Bačke” Leđanac zaradio je četvrti ovosezonski žuti karton, pa će propustiti narednu utakmicu.

Gol Jeremića za 1:0 u 29. minutu utakmice:

View this post on Instagram

A post shared by Fk Cement (@fk_cement1913)

ŽSK 3-2 Jedinstvo

Fudbaleri ŽSK-a upisali su drugu ovosezonu pobedu. I ovog puta tri boda su osvojili na svom terenu, a savladali su goste iz Gospođinaca. Gosti su poveli preko Tepića u 16. minutu utakmice a to je bio i rezultat prvog poluvremena. Domaćin dolazi do preokreta golovima Klisare u 56. i Popova u 67. minutu utakmice. Pred kraj utakmice usledila je drama. Prvo je Ćirin pogodio za ”Jedinstvo” u 88. minutu za 2:2, da bi tri poba na svom terenu sačuvao Lazendić golom u 89. minutu utakmice.

Omladinac 1:4 OFK Sirig

Sirižani su zabeležili prvu pobedu u ovoj sezoni, savladali su u gostima poslednjeplasirani ”Omladinac” iz Stepanovićeva. Prednost gostima doneo je Laković u 27. minutu utakmice. Neizvesnost u utakmicu unela je devetka domaćih, Ognjen Đukanović postigao je gol u 46. minutu za 1:1. Nervozu u ekipi ”Siriga” spustio je Marjanov golom u 61. utakmice. Da li će gosti odneti sva tri boda nije se znalo sve do 90. minuta, tek tada je Karać Branko pogodio za 1:3 i sigurna tri boda. Pobedu je potvrdio svojim drugim golom na isteku nadoknade vremena u 93. minutu.

Omladinac 1-4 Sirig FOTO: facebook/Ofk Sirig Sirig

OFK Futog 3-6 Fruškogorac

U Futogu je viđena prava goleada. Po jakoj kiši postignuto je čak devet golova. Gosti su poveli golom Pekanovića u 10. minutu, da bi nakon kornera prednost povećao Baletić u 20. minutu utakmice. Domaće je u igru vratio Sirar, sa dva driblinga izbacio je odbranu i pogodio za 1:2 u 22. minutu. Gosti ponovo odlaze na plus dva, odličnu akciju su izveli igrači ”Fruškogorca” a glavom Sapundžić Nikola postiže za 1:3. Sirar ponovo vadi kestenje iz vatre, u 40. minutu svojim drugim golom ponovo smanjuje prednost. Na početku drugog dela ponovo ”zeleni” odlaze na plus dva, još jednom je Sapundžić glavom pogodio na odličan ubačaj Teofilovića. Baletić svojim drugim golom u 59. minutu povećava na 2:5. Za domaće je još pogodio Medić nakon kornera u 75. minutu, a konačnih 3:6 postavio je rezervista Mijatović.

Dinamo 0:4 TSK

”Dinamo” iz Budisave u ozbiljnoj je rezultatskoj krizi. Već u petom minutu utakmice gosti iz Temerina došli su do prednosti. Pupovac je izveo prekid, lopta sa druge stative vraćena je na prvu gde je sam ostao Pavlov koji sprovodi loptu u nebranjeni gol. U 18. minutu utakmice još jednom je pogodio Steva Pavlov, umakao je odbrani ”Dinama” i rutisnki šutirao za 0:2. Pitanje pobednika praktično je rešeno na isteku prvog dela igre, jer je Tatić nakon kornera iz drugog udarca savladao Martinovića za 0:3. Konačan rezultat postavio je Bogojević Uroš golom u 55. minutu utakmice.

Mat u tri poteza, akcija kod prvog gola ”TSK”-a:

A post shared by @tsk_temerin

Petrovaradin 2-1 Fr. partizan

Fudbaleri ”Petrovaradina” napravili su podvig na svom terenu, savladali su jednog od glavnih konkurenata za vrh. Već u prvom delu igre moglo se naslutiti da će gosti iz Bukovca imati težak zadatak ako žele da osvoje sva tri boda. Domaćin dolazi do prednosti u 10. minutu, Vasić je ostao sam na drugoj stativi nakon kornera i bez poteškoća zatresao mrežu. Pravo je čudo kako ”plavi” nisu postigli još koji gol u prvom delu jer je Sladojević promašio tri neverovatne šanse. Jevtić je na početku drugog poluvremena vratio u igru ”Fruškogorski partizan”, nakon kornera iskoristio je nesmotrenost odbrane i sa dva metra ubacio loptu u mrežu. Mogli su gosti do preokreta, ali udarac Devića iz slobodnog udarca na jedvite jade izvukao je Smiljan. U 72. minutu utakmice centarfor ”Petrovaradina” Mudrić Nikola glavom je doneo novu prednost svojoj ekipi, a ispostaviće se da je to bio gol za konačnih 2:1. Sva tri gola na ovoj utakmici postignuta su iz prekida.

Petrovaradin

OFK Jugović 1-0 Tatra

Domaća ekipa ”Jugovića” minimalnom pobedom zadržala je lidersku poziciju na tabeli. Gol za tri boda postignut je na početku utakmice. Igrao se 12. minut kada je nakon više udaraca i odbijanja Sladić natrčao na loptu i pogodio za 1:0. Imali su i gosti svoje šanse, međutim, nakon drugog žutog kartona Drienjovski Zorana u 74. minutu utakmice bilo je teško za očekivati da ”Tatra” može makar do boda. Pune ruke poslao imao je glavni arbitar Ćurčić Miroslav, pokazao je osam žutih kartona i jedan crveni.

Bačka 1923 2-0 Crvena Zvezda

”Bačka 1923” iz Đurđeva nastavlja svoj pohod ka vrhu tabele. Sa nova tri boda nalaze se na poziciji broj tri. Prednost domaćima doneo je Đurić Nenad postigavši gol u 53. minutu utakmice. Najlepši detalj sa utakmice viđen je u samom finišu utakmice. Evrogol u 89. minutu postigao je Letić Dejan. Makazicama sa ivice kaznenog prostora matirao je Cvetinović Nikolu za konačnih 2:0.