PREGLED PRVE NOVOSADSKE LIGE! ”TSK” iz Temerina preuzeo vrh, Karać spasao ”Sirig” u nadoknadi! ”Omladinac” osvojio prvi bod (FOTO)

Pregled kola Prve novosadske lige

Iza nas je deveto kolo Prve novosadske lige koje je bilo puno iznenađenja.

Samo dve utakmice odigrane su u subotu, preostalih šest na programu su bile u nedelju. Početak utakmica ovog vikenda bio je u 15 časova i 30 minuta. Kao i u prošlom kolu tako i u ovom devetom nije bilo utakmica bez golova.

Crvena Zvezda 1-2 ŽSK

Iznenađenje na najlonu. Domaća ekipa ”Crvene Zvezde” pretrpela je prvi poraz na svom terenu u tekućoj sezoni. Malo ko je očekivao da gosti iz Žablja mogu do sva tri boda. Šok je usledio već u drugom minutu, Popin je rukom dodao do svog saigrača koji je izgubio loptu na dvadesetak metara i usledila je kazna. Prvi udarac čuvar mreže je zaustavio, međutim, na odbijenu loptu natrčao je Đurđić. Već u 13. minutu gosti povećavaju prednost. Lepu akciju u gol je pretvorio Klisara Ognjen. Domaćin je promašio nekoliko stopostotnih šansi a do gola su došli tek na početku drugog poluvremena. U 48. minutu nakon izvedenog kornera u gužvi se najbolje snašao Jovanov koji je smanjio prednost na 1:2 . Mlada ekipa ”Crvene Zvezde” nije uspela da dođe makar do boda, a u 83. minutu ostali su sa igračem manje jer je Stanković Nemanja zaradio drugi žuti karton. Nervozni napadač je u razmaku od pet minuta zaradio dva brza žuta kartona.

OFK Sirig 4-3 OFK Futog

Futožani postigli pet golova, ali ipak izgubili na kraju. Uspeli su izabranici Miljković Aleksandra da nakon drame upišu nova tri boda. Već u 7. minutu utakmice poveli su domaći nakon autogola, pokušao je Beronja da spreči pogodak ali bezuspešno. Pet minuta kasnije još jedan autogol ”Futoga”, i ovog puta u nameri da se spreči siguran gol pogođena je sopstvena mreža, Medić je postigao autogol. Igrao se 38. minut kada su ”zeleni” prvi put pogodili protivničku mrežu, kapiten Čepić je smanjio prednost na 1:2. Primio je loptu na ivici kaznenog okrenut leđima, prevario tri igrača i postigao pogodak. Na isteku prvog dela, tačnije u 47. minutu Čepić je svojim drugim golom doneo poravnanje, pokupio je odbijenu loptu nakon centaršuta. Tek u 57. minutu ”Sirig” dolazi do nove prednosti, sedmica domaćih Karać pogodio je za 3:2. A onda je usledila šok završnica. Prvo je u 84. minutu odlični Sakač Boris sa više od dvadeset metara raspalio po lopti i strahovitim udarcem pod prečku doneo poravnanje, 3:3! Podelu bodova sprečio je Karać Branko. U 93. minutu sa levog boka uneo je loptu ka sredini i sa ivice kaznenog prostora nacentrirao dalji ugao gola i pogodio same rašlje za konačnih 4:3!

Sudijska trojka iz Siriga

Tatra 2-3 Bačka 1923

Nastavili su gosti iz Đurđeva da vijaju vrh tabele, ovog puta tri boda upisali su nakon duela u Kisaču a sa ovom pobedom popeli su se na poziciju broj dva. ”Bačka 1923” došla je do prednosti već u 17. minutu nakon odlične akcije pogodio je iskusni Trivunović Dušan. Domaći su došli do izjednačenja preko Grgić Nenada u 30. minutu. Da se na poluvreme ne ode sa nerešenim ishodom pobrinuo se još jednom Trivunović golom na isteku 45. minuta. Igrao se 57. minut kada su gosti povećali prednost na 1:3, ovog puta nakon lepe ackije strelac je bio Trivunović Stefan. Domaćin je uneo rezultatsku neizvesnost u poslednjih deset minuta utakmice jer je Grgić svojim drugim golom u 80. minutu smanjio na 2:3. Ipak uspeli su na kraju gosti iz Đurđeva da vežu treće pobedu.

Fr. partizan 3-0 OFK Jugović

Fudbaleri ”Fr. partizana” iz Bukovca pobedom su skinuli lidera na tabeli i vratili se u trku za najviši plasman. Već u trećem minutu preko trenera-igrača domaći su došli do prednosti. Nakon loše izbačene lopte, Tomljanović je sa ivice kaznenog lepim udarcem matirao nemoćnog Zagoričića. Mogli su gosti da preko Putnika dođu do izjednačenja a možda i do preokreta, međutim, u oba slučaja domaći čuvar mreže Šurlan izašao je kao pobednik. I Đekić je zatresao stativu. Usledila je kazna za promašaje, pa je tako iz slobodnog udarca Dević namestio nišanske sprave i uz pomoć stative povisio prednost na 2:0, bio je to 37. minut. Tek u finišu utakmice, tačnije u 92. minutu postavljeno je konačnih 3:0. Dević je izveo prekid a rezervista Podraščanin glavom prosledio loptu u mrežu.

Fr. partizan 3-0 Jugović

TSK 8-0 Petrovaradin

”TSK” preuzeo vrh tabele! Temerinci ubedljivo savladali ”Petrovaradin” i nakon devet kola zaseli na prvo mesto. Poveli su domaći u 28. minutu golom Stjepanovića nakon duela sa gostujućim čuvarom mreže Zeljkom, koji je ubrzo zbog povrede morao da izađe iz igre. Imali su gosti dve polušane ali ništa ozbiljnije. Tek u drugom poluvremenu domaćin je u potpunosti slomio ekipu ”Petrovaradina”. U 46. Tatić je povisio na 2:0. U 60. minutu nakon kornera plavih, sevnula je konra a Pavlov je iz okreta nanišanio i pogodio za 3:0. Trener gostujuće ekipe izmenio je četiri igrača kako bi ih sačuvao za narednu utakmicu, jer je poraz bio neminovan. Takođe i šef struke ”TSK”-a Kozomora ubacio je rezerviste. U 73. minutu Pavlov je povisio na 4:0, a četiri minua kasnije rezervista Đurđević povisio je na 5:0. Do kraja utakmice Pavlov je postigao još dva gola, u 86. i 87. minutu utakmice. I džoker Ergarac postigao je gol u 84. minutu utakmice.

Fruškogorac 1-1 Dinamo

Fudbaleri ”Fruškogorca” iz Sremske Kamenice nisu uspeli na svom terenu da upišu nova tri boda. Iako su bili apsolutni favoriti i bolji rival tokom većeg dela utakmice, realizacija je zakazala a gosti iz Budisave kaznili su silne promašaje. Domaćin je došao do zaslužene prednosti nakon 20. minuta igre. Najbolji strelac Baletić iz drugog puta glavom je savladao raspoloženog Martinovića. Mogao je domaćin do poluvremena da poveća prednost, ali najbolju šansu Sapundžić nije iskoristio. U drugom delu ista slika. Baletić je još jednom pogodio ali je pomoćnik glavnog arbitra signalizirao ofsajd poziciju. Na sredini drugog poluvremena zicer Baletića nogom je zaustavio još jednom Martinović. Na isteku 90. minuta mogao je ”Fruškogorac” da reši pitanje pobednika, ali je prvo udarac Baletića još jednom Martinović zaustavio vrhom prstiju a u nastavku akciju Mijatović je pogodio stativu. Iz kontranapda usledila je kazna, kapiten Sabo je izašao kao pobednik iz duela sa defanzivcem i lepim udarcem matirao nemoćnog Rankova.

Jedinstvo 1-1 Cement

Gospođinčani i nakon ovog kola nemaju poraz na svom terenu, nastavili su da osvajaju preko potrebne bodove za mirnije proleće. Od starta utakmice videlo se da domaći idu da osvoje bodove, da se na svom terenu neće braniti. Nešto bolju igru krunisali su golom u 24. minutu. Jovanović je ubacio loptu po zemlji u kazneni prostor a Rankov je okretom izbacio defanzivca ”Cementa” i lepim udarcem u dalji ugao pogodio za 1:0. Gosti su prvu pravu priliku stvorili preko Srdanovića, pogodio je stativu nakon slobodnog udarca. Na isteku prvog dela igre nakon kontakta u kaznenom prostoru gostiju, oboren je Večanski, glavni arbitar je procenio da nema elemenata za kazneni udarac. U drugom delu nešto bolji gosti, počeli su da igraju na sredini i stvaraju šanse. Pretili su uglavom udarcima sa distance. U 70. minutu ”Cement” dolazi do izjednačenja, Srdanović je raspalio po lopti i evrogolom doneo poravnanje. Ispostaviće se da je to bio konačan rezultat, mreže su mirovale do kraja utakmice.

Bačka (B) 2-2 Omladinac

Podela bodova između dve poslednjeplasirane ekipe na tabeli. Gosti iz Stepanovićeva došli su do prvog osvojenog boda i to u nadoknadi vremena. Gosti su dobro otvorili utakmicu, Trifunović Marko u 7. minutu utakmice doneo je prednost ”Bački”. Fudbaleri ”Omladinca” došli su do izjednačenja u 21. minutu a strelac je bio Žeželj Lazar. Nije dugo trajalo radovanje ”žutih”, jer je Pavlov Nemanja doneo novu prednost domaćima u 23. minutu. Nije bilo promene rezultata sve do kraja utakmice, odnosno do 94. minuta. Ubačena lopta u gužvu u kazneni prostor, lopta glavom spuštena na nogu rezervisti Bakiću koji sa nekoliko metara ubacuje u gol za 2:2 u nadoknadi vremena!