PREGLED SEDMOG KOLA! ”Cement” preživeo u Sirigu! Kapitalna pobeda ”Jedinstva” u Begeču (FOTO, TABELA)

Prva novosadska liga
Pregled kola Prve novosadske lige

Sedmo kolo Prve novosadske lige odigrano je proteklog vikenda.

Na programu su bile dve utakmice u subotu i šest utakmica u nedelju. U svakom meču postignut je najmanje jedan gol, što znači da nismo imali utakmicu bez golova. U Bukovcu i Temerinu domaćini su priredili goleadu svojim navijačima. Stanje na tabeli je konfuzno, najmanje šest ekipa je trenutno u trci za najviši plasman.

Bačka (B) 0-1 Jedinstvo

Gosti iz Gospođinaca pazarili su nova tri boda, ovog puta slavili su u Begeču minimalnim rezultatom. Utakmica puna nervoze i čak devet žutih kartona pokazanih od strane glavnog arbitra Vlajića. Jedino gol na utakmici postigao je Rankov Aleksandar. Odličan centaršut sa desne strane u srce kaznenog iskoristio je Rankov, skočio je izmđu dva štopera i uz pomoć stative savladao Mandića. Iako je bilo ostalo još mnogo da se igra do kraja, uspeli su izabranici Lolić Miroslava da sačuvaju prednost i odnesu sva tri boda u Gospođince.

Rankov Aleksandar
Strelac gola Rankov Aleksandar – FOTO: printskrin/instagram/jedinstvo_gospođinci_1919

Bačka 1923 4-1 ŽSK

Lokalni derbi pripao domaćinu. Fubdbaleri ”Bačke 1923” savladali su goste iz Žablja sa 4-1. Koban po goste bio je najbolji strelac domaće ekipe Rogić Milan, koji je sa dva brza gola napravio odličnu uvertiru. Zatresao je mrežu u 16. i 21. minutu, čuvar mreže Bajt bio je nemoćan. Gosti su se vratili u utakmicu golom Lazendića u 33. minutu. Ipak, sve nade ugasio je Bagić u 48. minutu, povisivši rezultat na 3-1. Maksimović Stefan u 72. postigao je četvrti gol za ekipu ”Bačke”, a gosti su postavili konačnih 4-2 golom Zeljka Nikole u 88. minutu utakmice.

Crvena Zvezda 1-0 OFK Jugović

Fudbaleri Crvene zvezde sa ”najlona” uradili su ono što mnogima nije pošlo za rukom, porazili su lidera na tabeli. Kaćani su sa šest vezanih pobeda došli da trijumfom nastave niz, međutim pretrpeli su minimalni poraz. Gol odluke ispostaviće se postignut je već u 4. minutu utakmice, Stanković je pogodio bliži ugao gola nakon loše reakcije odbrane gostiju. Iako su do kraja utakmice i jedna i druga ekipa imale više nego odlične šanse za gol, mreža se više nije zatresla.

Popin Srđan
Srđan Popin (Crvena Zvezda)

Tatra 1-1 Petrovaradin

Ponovo ”Tatra” golom u samoj završnici dolazi do boda. Bledo prvo poluvreme, igralo se uglavnom na sredini terena. Jedinu šansu imali su gosti preko Stefanovića, uputio je slabašan udarac ali dovoljno da na muke baci Luku Dragišića koji loptu zaustavlja na liniji gola. Bledo izdanje i drugog dela igre prekinuo je Popović Nikola. Ubačenu loptu iz auta preglavao je Mudrić, bek ”Tatre” promašuje loptu koja pada na nogu Popoviću koji ispaljuje torpedo pod prečku gola Dragišića. Igrao se 58. minut utakmice. Mirisalo je da će tri boda otići za Petrovaradin, ali onda na scenu stupa Grgić Nenad. Odlična promena strane i centaršut u kazneni, zatim loše izbijena lopta dolazi do Grgića koji sa ivice kaznenog prostora postiže gol za 1-1 u 88. minutu utakmice.

OFK Sirig 1-2 Cement

Mandić heroj ”Cementa”! Vrlo dinamična i zanimljiva utakmica odigrana je u Sirigu. Domaća ekipa je povela golom Karać Branka. Delovalo je da će domaća ekipa napraviti podvig i vratiti se na zamišljenu putanju. Na poluvreme ”Sirig” je imao minimalnu prednost od 1-0. U drugom poluvremenu na scenu stupa centarfor Srdanović Miljan. U 55. minutu lopta pada u kazneni i odbija se od desnog beka Radića, to odlično koristi Srdanović koji pogađa za 1-1. Deset minuta kasnije Srdanović donosi preokret ”Cementu”, na asistenciju Jeremića. Tri boda sačuvao je čuvar mreže Mandić. U 85. minutu dosuđen je penal za domaćina. Iskusni Ljubiša Vukelja preuzeo je odgovornost, šutirao je u levu stranu a Mandić paradom brani penal.

Odbranjen penal Miloša Mandića:

View this post on Instagram

A post shared by Fk Cement (@fk_cement1913)

Fr. partizan 7-1 Dinamo

Bukovčani se raspucali na svom terenu. Još jednom je pokazala ekipa Marka Tomljanovića da protivnici u Bukovcu nemaju šta da traže. Ovog puta danak je platila ekipa ”Dinama” iz Budisave. Visoki vezista Babić Marko najavio je goleadu sa dva brza gola, pogodio je u 6. i 9. minutu utakmice. Trenutno najbolji strelac lige Dević Vladimir pogodio je za 3-0 u 16. minutu. Gosti su smanjili prednost fantastičnim golom Popović Alekse. Šutirao je iz mrtvog ugla pravo pod prečku, igrao se 25. minut. Potpuni potop usledio je vrlo brzo, prvo je Dević još jednim golom povisio na 4-1 da bi Dević Dejan u 32. minutu takođe postigao gol. Do kraja prvog dela pogodio je još i Dulić Luka, pa se na poluvreme otišlo pri rezultatu od 6-1. U drugom poluvremenu postignut je samo jedan gol, pogodio je opet Dević upisavši het trik.

TSK 6-0 OFK Futog

Temerinci deklasirali Futožane. Iako ekipa ”Futoga” tradicionalno igra dobro na gostovanju u Temerinu, ovog puta to nije bio slučaj. U 9. minutu utakmice Steva Pavlov je doneo prednost ”crvenima”. Drugi gol ”TSK” je postigao u najgorem trenutku za svakog protivnika, igrao se 45. minut a Tatić je pogodio za 2-0. U petom minutu drugog dela igre Pavlov je svojim drugim golom povisio na 3-0. Kapiten Pupovac Jovo mrežu je zatresao u 69. minutu. Još dva gola za konačnih 6-0 postigli su rezervisti u samoj završnici utakmice. Kovačević je pogodio u 87. , a Đurđević u 89. minutu.

Fruškogorac 2-0 Omladinac

Kameničani su se namučili da dođu do nova tri boda. Iako su bili dominantni gotovo celu utakmicu, bedem je probijen tek sredinom drugog poluvremena. Dobro su se ispromašivali ”zeleni”, a prava je sreća što gosti iz Stepanovićeva nisu kaznili silne promašaje. Igrao se 65. minut utakmice kada je Vlada Sapundžić doneo prednost ”Fruškogorcu”. Šut Baletića odbio se i došao do Sapundžića koji šutira pored Munjasa za 1-0. Mogli su gosti pred kraj utakmice preko Hernausa da dođu do poravnanja, ali se isprečio štoper Kamenice Perović Momir. Konačan rezultat postavio je Adamek, nakon akcije sa malog fudbala. Razmenili su pas on i kapiten Dragojlović, a šut za 2-0 gostujući čuvar mreže ispratio je samo pogledom.