PREPUNA DVORANA NA SPENSU! Voša ugostila ekipu Bursaspora u prijateljskom meču, posvećenom preminulom Stevanu Jelovcu! (VIDEO)

Prepuna mala dvorana Spensa pratila je prijateljski meč Voše i prošlogodišnjeg učesnika Evrokupa, ekipu Bursaspora.

Iako je rezultat bio u drugom planu, Voša je bila ravnopravan rival Turcima 35 minuta, ali je u samoj završnici Klemons preuzeo odgovornost i individualnim rešenjima prelomio meč u korist svoje ekipe.

Na samom početku igralo se vrlo ravnopravno. Novosađani su pokušavali da poentiraju iz reketa, dok su gosti više širili igru i iz tih situacija tražili šansu za realizaciju. Posebno se u Bursi istakao Dudžinski, koji je uprvo šutevima sa distance doneo prednost svom timu. Imala je i Vojvodina odgovor u vidu Beslaća, pa ni jedna ni druga ekipa nisu uspele da naprave osetniju razliku u tom periodu. Uhvatili su tada crveno-beli ritam, došli do nekih ukradenih lopti, što je bilo dovoljno da ekipa Isakova Kovačevića zadovoljnija završi prvi kvartal – vođstvom od 21:16.

Reagovao je potom prošlogodišnji vicešampion Evrokupa, podigao nivo agresivnosti u odbrani i polako počeo da sustiže rivala. Odličo je u tim momentima funkcionisao napad turske ekipe – protokom lopte zadavali su probleme domaćinu, koji nije znao kako da se snađe u nešto bržem ritmu koji je diktirala Bursa. Ubrzo je Alimpijevićev tim stekao i dvocifrenu prednost košem Klemonsa, pa je prvo poluvreme završeno sa 45:34 u korist Turaka.

Nastavila je Bursa u istom ritmu i početkom treće deonice. Konstantno je vodila 10 razlike, sve dok Vojvodina nije zaigrala bolje u odbrani. Pokušali su Novosađani da provociraju šut za tri poena gostiju, što se isprva isplatilo. Promašivali su Turci u serijama i omogućili rivalu da se približi na samo minus četiri. Međutim, nije Vojvodina tada iskoristila prazan hod gostiju, nikako nije mogla da prelomi i preokrene rezultat, ali je sa komfornijih minus pet ušla u poslednju četvrtinu.

Kada je bilo najpotrebnije, u gostujućem sastavu najbolje je odigrao Klemons. Pokušavali su Novosađani da sustignu suparnika, bili blizu u većem delu četvrtog kvartala, ali je američki bek preuzeo stvari u svoje ruke i šutevima sa distance kreirao dvocifrenu prednost, posle čega Vojvodina više nije imala snage da se vrati.

Vojvodina – Bursa 70:87 (21:16, 13:29, 19:13, 17:29)

NOVI SAD: Mala dvorana Spensa, sudije: Ivanović, Krstić, Krivokuća.

VOJVODINA: Banjac 14, Beslać 12, Nedeljkov 4, Ljubičić 1, Gaćeša 14, Pešaković 11, Šajin 4, Mitrović 2, Živković, Čampara 6, Ristanović, Jovović 2.

BURSA: Tarik 2, Sajbir 3, Mithat, Taškiran 16, Berk, Omer 6, Onuralp 16, Ogust 9, Dudžinski 12, Klemons 23.